Konkurss “Noor helilooja 2015” tunnustab koolinoorte heliloomingut

Eesti Heliloojate Liit ja Loomelabor kuulutavad välja heliloomingu konkursi “Noor helilooja 2015”, mis koondab 12-21aastaseid noori. Esmakordselt toimuv konkurss on pühendatud Arvo Pärdile ja Veljo Tormisele. Finaal toimub 15. aprillil uudisloomingu-festivalil Eesti Muusika Päevad.

Konkursi ideele andis tõuke 2014. aastal Viljandis toimunud noote heliloomingu suvekool Loomelabor, kus üle 30 noore kogu Eestist õppisid tippheliloojate käe all muusikalisi ideid arendama ja kirja panama. Konkurss “Noor helilooja 2015” on Loomelabori algatus, mis annab noortele võimaluse tutvustada oma loomingut laiemale publikule ja saada professionaalide tagasisidet.

Konkursile jõudvad teosed peavad olema mõtteliselt seotud märksõnadega “Kolmkõla” ja/või “Rahvaviis”. Ettevõtmise kuraator helilooja, pedagoog ja SA Eesti Muusikafondi juht Kristo Matson innustab õpetajaid ja lapsevanemaid märkama noorte annet ja suunama neid konkursile. Heliloominguga tegelemine ei ole vaid muusikakoolide noorte pärusmaa, andekaid on kõikjal.

“Olgugi et loomine on väga isiklik protsess, vajab noor selle õppimisel omavahelist mõõduvõtmist ning kõrvutamist. Konkurss on enese proovilepanemise viis, see on muusikuks kujunemise lahutamatu osa. Noored on uudishimulikud ja soovivad uusi kogemusi. Võistlusmoment aitab loovatel noortel oma muusikalist maailma paremini tundama õppida,” kirjeldab Matson konkursi vajadust.

Tingimused konkursile esitatavale teosele
• pikkus 2-5 minutit
• kirjutatud 2-4 pillile või vokaalile ja kuni kolmele instrumendile
• pillidest ei ole lubatud klaver; kasutada võib elektroonikat
• noot või salvestus tuleb saata kinnises ümbrikus hiljemalt 1. märtsiks 2015 Eesti Heliloojate Liidu aadressile A.Lauteri 7c, Tallinn, 10145, kirja pealkirjaks „Noor helilooja 2015”
• noot või salvestus peab olema anonüümne ning tähistatud vaid osavõtja märksõnaga; noodi või salvestuse juurde tuleb lisada kinnises ümbrikus helilooja andmed (nimi, e-posti aadress, telefon, kool, juhendaja) ning tähistada see sama märksõnaga, mis teoski
• konkurss toimub kahes voorus ja teoseid hindab 3-liikmeline heliloojatest koosnev žürii
• 1. vooru tulemused tehakse teatavaks 10. märtsiks ning kuulutatakse välja Eesti Heliloojate Liidu kodulehel (www.helilooja.ee) ning Loomelabori Facebooki lehel
• 2. voor ehk finaal toimub kolmapäeval 15. aprillil kell 18.00 Eesti Heliloojate Liidu majas A.Lauteri 7c II korruse saalis. Osavõtjad on kohustatud leidma ise esitajad.
• auhinnafond on 300€, mis jaguneb järgmiselt: I koht 150€, II koht 100€, III koht 50€.
• Eriauhinna panevad välja Arvo Pärdi Keskus ning festival Eesti Muusika Päevad.

Konkursi partnerid ja toetajad on Arvo Pärdi Keskus, festival Eesti Muusika Päevad ja noortefestival miniEMP, EV Kultuuriministeerium.