Konkurss „Noor Helilooja 2020“ ootab võistlustöid

Foto: Rene Jakobson / renejakobson@hotmail.com

Eesti Muusikafondi ja Eesti Heliloojate Liidu korraldatud heliloomingu konkurss “Noor Helilooja 2020” on suunatud kuni 23-aastastele noortele. Konkursi esimese vooru võistlustöid oodatakse kuni 1. märtsini, teine voor – finaalkontsert toimub 5. aprillil kell 15 Tartus, Heino Elleri Muusikakoolis (Lossi 15), Tubina saalis.

Konkursi “Noor Helilooja” eesmärk on anda noortele muusikutele võimalus tutvustada oma loomingut laiemale publikule ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja heliloojatelt. Konkursi eelvooru esitatud töödest teeb oma valiku heliloojatest koosnev žürii. Teise vooru pääsenud töid esitletakse elavas ettekandes lõppkontserdil ning nende põhjal valib žürii välja võitjad. Parimate heliteoste autoreid autasustatakse. Peaauhinna võitja saab võimaluse kirjutada uus teos festivalile Eesti Muusika Päevad 2021, mis kantakse ette professionaalsete, Eestis tegutsevate muusikute poolt.

“Noortele muusika loojatele on eneseleidmise tee sageli keeruline ja küsimusi täis. Kasuks tuleb, nii palju kui võimalik kuulda, kuidas kirja pandud ideed kõlavad. Iga mängitud teos on arengus suur samm edasi… Võimalus ette kanda oma muusikat juhtiva kodumaise festivali ajal ning jagada kogemusi teiste noortega, on kindlasti oluline osa õpiprotsessist,” kommenteerib konkursi üks eestvedajatest, helilooja Age Veeroos.

Konkurss toimub kuuendat korda, senised võitjad on Kristel Kolkanen, Karl Tipp, Gerta Raidma, Marta-Liisa Talvet ja Anna-Margret Noorhani.

Konkursi tingimused:

Konkursile saadetud teos peab olema 2 kuni 5 minutit pikk, kirjutatud soolopillile või kuni neljale instrumendile etteantud koosseisust – klaver, flööt, viiul, tšello ja kitarr. Elektroonikat ei ole võimalik kasutada.

Teoste ette kandmiseks finaalkontserdil on ellu kutsutud spetsiaalne ansambel. Mängijad: Lota-Loviisa Rohtla (viiul), Marion Strandberg (flööt), Olja Raudonen (tsello), Siim Kartau (kitarr) ja Andre Hinn (klaver). Noodimaterjal tuleb esitada 1. märtsiks 2020. Selleks on järgmised võimalused: Google’i konto olemasolul elektroonilise vormi abil (https://forms.gle/8SS73oGsXaFqtM5BA), muu meiliaadressi korral otse meilile (noorhelilooja@gmail.com) või postiga Eesti Heliloojate Liidu aadressil, A.Lauteri 7c, Tallinn 10145 (märksõnaks “Noor Helilooja 2020”). Soovi korral võib materjali ka ise nimetatud aadressile (postkasti) kohale tuua, igal juhul peavad olema kõik postitused laekunud 1. märtsiks. Noodile võib lisada ka helifaili.

NB! Konkursi teoste anonüümse hindamise huvides ei tohi nootidel ega muul materjalil olla näha autori nimi. Andmete kogumiseks palume posti teel kätte toimetatud materjal varustada osavõtja märksõnaga ning lisada kinnises, sama märksõnaga ümbrikus helilooja andmed (nimi, e-post, kontakttelefoni number, kool ja juhendaja kui on). Elektrooniline osalemise ankeet on jagatud kaheks sektsiooniks, esimeses kogutakse osaleja andmed koos märksõnaga, teises lisatud materjal (noot, helifail).
I voorust finaali valitud teosed tehakse teatavaks 9. märtsiks ning kuulutatakse välja Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Muusika Päevade kodulehel (www.helilooja.ee) ning Facebooki lehel.

II voor – konkursi finaal ja lõppkontsert toimub pühapäeval, 5. aprillil kell 15 Tartus, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis.

Züriisse kuuluvad heliloojad Helena Tulve (žürii esinaine), Peeter Vähi ja Timo Steiner.

Lisainfo:
Age Veeroos
noorhelilooja@gmail.com