Maria Fausti uudisteose “Kootud relvad” esiettekanne Emajõel

7. septembril jõuab publiku ette kevadel “DNA”-teemalisel festivalil kõlama pidanud avalik linnaruumi lodjakontsert Tartus, Emajõel, mille tellijaks on Eesti Muusika Päevad. Maria Fausti kontsert-teos “Kootud relvad/Woven Weapons” (2021) tuleb puhkpilliansambli esituses esiettekandele Draama festivali avamisel 7. septembril kell 17.00.

Puhkpilliansambli koosseis:
Maria Faust – altsaksofon
Indrek Vau – trompet
Andres Kontus – tromboon
Liudas Mockunas – bass-saksofon
Peter Bruun – löökpillid

Maria Faust (s 1979) on üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid Eesti jazzartiste, kes on oma loomingu sidunud jazzmuusika alternatiivsema poolega. Maria peab end uusromantikuks, sest armastab puhtaid kolmkõlasid ja tämbreid ning lihtsaid meloodiaid. Tema helikeel on emotsionaalne ning kontrastideküllane, sünteesides omavahel jazzi, klassikalist muusikat ning vabaimprovisatsiooni.
Uudisteos “Kootud relvad” (Woven Weapons) on inspireeritud muistsetest eesti rahva kudumismustritest ja epigeneetikast. Eesti traditsioonilisi rahvariideid kanti igapäevarõivastena kuni möödunud sajandini. Mustrid riietel olid mitmetähenduslikud – need kõnelesid edasi rahva uskumusi, päritolu, maailmavaadet ja kultuuri. Rahvariided ei olnud pelgalt ilustuseks, vaid ka sümboolseks kaitseks kurja silma eest. Epigeneetika uurib organismide arenguprotsessi seda osa, mida ei määra geenid. Perekonniti päritavad traumad antakse sageli edasi põlvest põlve, vanemalt lapsele – orjus, nälg, sõjad, vägivald … ka alkoholism ja depressioon. Nõnda nagu DNA kannab endas nii pika ajalooga sündmusi kui ka sümboleid, peitub sarnane filosoofia ka kudumismustrites. Paradoksaalsel moel kõik, mis võib inimest kaitsta, võib ka hävitada.

Ajakava:
17:15 Kaarsild
17:30 Delta hoone
18.00 Lodjakoja laht

Kontsert on tasuta!

Otseülekande ja salvestuse teeb Klassikaraadio.

Korraldajad lähtuvad valitsuse poolt kehtestatud Covid-19 piirangutest. Publikualale Emajõe kallastel pääseb Delta hoone ja Kaarisilla juurest Covid passi, läbipõdemise tõendi või negatiivse testiga. Lisainfo: https://www.draama.ee/piletid-2