Kristo Matsoni seaded Tehnoloogilise Päikese kontserdil

21. detsembril kell 21 astuvad kinos Kosmos lavale ansambel Tehnoloogiline Päike, Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester ja koor Vox Populi kontserdiga „Kõige pikem öö“. Kontserdil tuleb ettekandele tunnipikkune kava peamiselt Tehnoloogilise Päikese teise albumi “Kõige pikem päev”, lugudest. Kristo Matson on spetsiaalselt selle kontserdi tarvis kirjutanud Tehnoloogilise Päikese lugudest orkestri- ja kooriseaded. Kosmose uksed avatakse kell 20, kontsert algab kell 21 soojendusesinejatega: Liis Viira harfil ja Meelis Vint bassklarnetil. Kontsert kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi ning selle korraldaja on Eesti Kontsert.

Lisaks Tehnoloogilise Päikese põhikoosseisule on kontserdi “Kõige pikem päev” ajal laval kuueliikmeline bänd, mis koosneb peaasjalikult elektronmuusika põhiinstrumentidest: süntesaatoritest ning kõikvõimalike naturaalpillide elektroonilistest moonutustest. Lisaks toetavad kärisevaid ja elektrit täis maskuliinseid pille õrn sümfooniaorkestri kammerkoosseis ning koor Jüri-Ruut Kanguri juhatusel. Omanäolist lisaväärtust pakub visuaalne vaatemäng, mille koosmõjul muusikaga jõuab publikuni suurejooneline ja unenäoline kontsertetendus.

Tehnoloogiline Päike on kahe noore helilooja, Evar Anvelti ja Mihkel Kõrvitsa looming, millel on väga tugev side eesti nüüdismuusika ja uue suunaga noortemuusika kultuuris. Peamised Tehnoloogilise Päikese loomingu mõjutajad on olnud Sven Grünberg, Arvo Pärt, Kenji Kawai, Sigur Ros ja Björk ning tumedamast poolest 90ndate industriaalmuusika, techno. Samuti on mõju avaldanud popmuusika – ühesõnaga kõik, mis muusikaspektris huvitav ja ilus. Ansambel Tehnoloogiline Päike esineb harva, koori ning orkestriga pole ansambel kunagi üles astunud.