Lastelaul 2007

Tähtaeg 31. märts 2007
Lasteekraani Muusikastuudio kuulutab koostöös Eesti Heliloojate Liidu, Tallinna Linna ja Eesti Televisiooniga välja uute lastelaulude võistluse LASTELAUL 2007. Uudisloomingu võitlusest on oodatud osa võtma kõik Eesti heliloojad ja laulukirjutajad. Võistlus toimub kahes kategoorias: soolo- ja ansamblilaulud ning mudilaskoori-  ja lastekoorilaulud.
Lauluvõistluse eesmärk on selgitada kummaski kategoorias kümme laulu, mis kõlavad Tallinna päeval 15. mail toimuval finaalkontserdil Tallinnas Raekoja platsil. Kontserdi salvestab Eesti Televisioon.

Lastelaul 2007 reegleid saab lugeda Lasteekraani Muusikastuudio kodulehelt http://www.muusikastuudio.ee/

Uute lastelaulude võistlus LASTELAUL 2007 on viies  uudisloominguvõistlus, mis toimub Lasteekraani Muusikastuudio initsiatiivil.
1990.a., kui Lasteekraani Muusikastuudio Eesti Televisiooni juures tööd alustas, jõudis kohe ekraanile ka uute lastelaulude võistlus “Lepatriinu laulud” Selle võistluse tõelised menulood, nagu Maria Wunderlichi ” Triinud “,” Laul on pop” ja ” Tali-tali” ning Aarne Saluveeri “Lähme lapsed!” on ühtviisi populaarsed ka täna, viimane nimetatutest kõlanud ka laulupeol mudilaskooride esituses.
Viie aasta pärast sündis uus lauluvõistlus- “Lastelaul 1995 “, mis tõi avalikkuse ette heliloojana Toomas Volli, kelle laulu “Pärdiku mure” Liisi Koiksoni esituses tunnistas žürii konkursi võidulauluks. Samalt võistluselt said tuule tiibadesse aga ka Toomas Volli “Kodu”  Maarja- Liis Ilusa esituses (kõlanud laulupeol lastekooride esituses) ja ” Värvilised unistused” Hanna- Liina Võsa esituses. Lemmikuteks said ja jäid Juhan Trumpi “Astub hommik”, Heli Kendra ” Taksikaksikud”, Anu Röömeli ” Mõista, mõista”, Kaari Sillamaa  ” Vaeslapse blues ” jpt.  Heliloojana debüteeris sellel võistlusel ka Hanna Pruuli, kelle laul ” Lapsepõlvemaa” sai publikupreemia.
Uute lastelaulude võistlusele “Lastelaul 2003” saabus 139 võistlustööd, mille hulgast valis žürii 16 laulu Eesti finaali, mis toimus 11. mail 2003.a. Tallinnas Raekoja platsil.
Nende 16 hulgast valis zhürii omakorda 7, mis esindasid Eestit rahvusvahelises finaalis , mis toimus Soomes Salos juunis 2003.a. (kaheksanda laulu -Toomas Volli ja Ly Kuninga laulu “Laulurõõm”- läkitas rahvusvahelisse finaali  publik interneti- ja telefonihääletuse tulemusena) ning kus Eesti  sai kolmikvõidu:
I koht “Pesapuu” – muusika ja sõnad Külli Murand ( “Pesapuu” kõlab mudilaskooride esituses ka  2007.a. noorte laulupeol )
II koht “Politsei rock” – muusika ja sõnad Silvia Soro
III koht “Maasikamuusika” – muusika Piret Rips ja sõnad Leelo Tungal.
Eesti laul laste esituses on maailmas ennegi võidukalt ringi rännanud- Valter Ojakääru ja Leelo Tungla laul “Sõit pilvelaeval” on ära toonud maailmast lausa  mitu võitu- 1994.a. Itaaliast Liisi Koiksoni esituses ja 2000.a. Portugalist Lasteekraani Muusikastuudio trio esituses.

Viimasele üleriigilisele ETV vahendusel eetrisse jõudnud uute lastelaulude võistlusele “Lastelaul 2005 ” saabus 105 võistlustööd.
I koht “Samblalõhnaline laul”- muusika Priit Pajusaar ja sõnad Leelo Tungal
II koht “Tabatinna”- muusika ja sõnad Riine Pajusaar
III koht “Unine igatsus”- muusika ja sõnad Külliki Levin
Seegi võistlus tõi lisa meie laulupeo repertuaari: Priit Pajusaare ja Leelo Tungla “Samblalõhnaline laul” kõlab 2007.a. noortepeol mudilaskooride esituses.

Uudisloomingu võistlus avardab kindlasti Eesti kultuuriruumi ning loob hulgaliselt uusi väljundeid ja kontakte heliloojatele/laulukirjutajatele ja esitajatele, tuues esile uusi andeid.
Kontakt:
Eve Viilup
Lasteekraani Muusikastuudio juhataja
Lastelaul 2007 projektijuht
372 50 90 655
372 628 4467
eve.viilup@etv.ee
http://www.muusikastuudio.ee/