Anne Erm

Muusikateadlane ja muusikaprodutsent, EHL liige 1986. aastast
Sündinud 04.09.1943

Erm, Anne on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis muusikateooriat, 1963–1970 õppis ta Tallinna Konservatooriumis, kompositsiooni erialal, õppejõududeks Villem Kapp ja Eugen Kapp. Anne Erm on olnud Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli õppejõud, 19661972 laulis ta ansamblis Collage (pakkudes ise ka ansamblile selle nime), 1970– töötab muusikatoimetajana Eesti Raadios, kus on ellu kutsunud hulga saatesarju: “Kerge muusika ABC”, “Kerged variatsioonid”, “Saagem tuttavaks”, “Uusi heliplaate” jt. Aastal 1990 pani ta aluse Tallinna rahvusvahelisele festivalile “Jazzkaar“, ning on tänini festivali peakorraldaja. Festivali Jazzikaar peetakse tänapäeva Eesti muusikaelu üheks visiitkaardiks. 1997. aastast alates korraldab Jazzkaare meeskond ka festivali “Jõulujazz”. Ta olnud Jazziliidu juht.

Ta on kirjutanud arvukalt artikleid džässi ja levimuusika teemadel, samuti kahes trükis ja neljas keeles ilmunud raamatu “Polkast rokini”, mis räägib Eesti levimuusikast ja -muusikutest.

Olulisemad teosed ning loomingulised saavutused

Ermi enda sõnul koosneb tema looming paarist teatrimuusikast ja paarist naljaviluks kirjutatud estraadilaulust. Helilooja Ermi teostest on lindistatud vaid üks: “Sümfoniett”.

1997 Kuldmikrofon muusikasaadete kultuuri edendamise eest
2002 Valgetähe IV klassi teenetemärk
2006 Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordeni laureaat, ordeniga kaasneb rüütliseisus. Selle eest, et pühendas ühe oma esimestest raadiosaadetest Edith Piafile ja Ermi eestvõttel sai teoks prantsuse muusika, eelkõige laulude lindistused eesti lauljate ning Eesti Raadio raadioorkestri esituses.