Boris Björn Bagger

Kitarrist ja muusikateadlane, EHL liige 1997. aastast
Sündinud 06.03.1955

www.borisbagger.de

Bagger, Boris Björn on sündinud Karlsruhes, Saksamaal. 1990. aastast professor Karlsruhe muusikaülikoolis. 1992 . aastal oli ta Eesti kultuuripäevade kunstiline juht Karlsruhes. Ta on salvestanud üle 20 CD ja üle 100 ülevõtte ringhäälingu jaamades üle terve Euroopa.
Ta on koostööd teinud muusikutega nagu Martin Ostertag (tšello), Kalle Randalu (klaver), Jean-Claude Gerard (flööt), Detlef Tewes (mandoliin), Tabea Zimmermann
(vioola), Ernö Sebestyen (viiul), Elina Garanca (mezzosopran), Paul Appleby (tenor) jt. Ta on mänginud orkestrites nagu SWR-Sinfonieorchester, Staatstheater Karlsruhe, NDR-Sinfonieorchester ning dirigentitega nagu Pierre Boulez, Michael Gielen, Steven Sloane, Leif Segerstam jpt.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

2001 Maarjamaa Risti orden

Autoriloominguna on Boris Björn Bagger kirjutanud teoseid peamiselt keelpillidele “7/8 for 6”  (kitarrisoolo), “Take it easy”  (vokaal, kitarr, koor, löökpillid, bass), “Carol of the Bells” (mandoliiniorkestrile). Ta on teinud seadeid kitarrile Haydni, Bachi, Mozarti, Paganini, Vivaldi jt loomingust.
Noodiväljaannetest on ta ilmunud Urmas Sisask – kõik palad kitarrile, Lepo Sumera – kõik palad kitarrile, Raimo Kangro – kõik palad kitarrile, Erkki-Sven Tüür – Spiel für Violoncello und Gitarre