Evelin Kõrvits

Foto: Peeter Vähi

Muusikateadlane, EHL liige 1999. aastast
Sündinud 18.10.1972

Kõrvits, Evelin on sündinud 1972. aastal Tallinnas. Ta õppis 1991–1995 Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis muusikateooriat ja kompositsiooni (õp Alo Põldmäe). 1995–1999 järgnesid õpingud Eesti Muusikaakadeemias muusikateaduse erialal (juhendaja Toomas Siitan); paralleelselt võttis ta kompositsioonitunde Eino Tambergi juures.

Alates õpinguperioodist Eesti Muusikakadeemias on ta kirjutanud kontserdikavade jaoks annotatsioone ning hooajast 2004/2005 töötab ta Eesti Kontserdis muusikateadlase ametikohal. Ta on astunud üles ettekannetega Eesti Muusikateaduse Seltsis ning Eesti Heliloojate Liidus. Ta on tegutsenud ka arranžeerijana, mahukaimaks tööks Leo Normeti ja Boris Kõrveri opereti “Hermese kannul” arranžeerimine (esiettekanne 2004 Tallinnas). Ta laulab Credo-Allika kammerkooris ning on osalenud rahvusvahelises projektikooris EuropaChorAkademie mitmete vokaalsümfooniliste suurvormide ettekannetel Saksamaal.

Ta on Eesti Muusikateaduse Seltsi (1998) ja Eesti Heliloojate Liidu liige (1999). Ta on kirjutanud peamiselt vaimulikke soolo- ja koorilaule, ent ka klaveripalu ja kammermuusikat.

Olulisemad teosed, loomingulised saavutused

2015. aasta lõpul ilmus Evelin Kõrvitsa esimene autoriplaat “Nagu liiva mere ääres” 19 teosega, mida esitavad Credo-Allika kammerkoor ja orkester Collegium Consonante, kaastegev on ka vanamuusikaansambel Tuli Taevast ning mitmed vokaal- ja instrumentaalsolistid. Dirigendid on Eivin Toodo, Margo Kõlar ja Riina Tikenberg. Enam kui tunni jagu muusikat on loodud kahekümne aasta jooksul, ent orkestriseaded on valminud pea kõik aastail 2014–2015.

Täiendavat infot leiab:

Eesti Muusika Infokeskus