Madli Marje Gildemann (Sink)

helilooja madli marja sink gildemann
Madli Marje Gildemann (Sink). Foto: erakogu

Helilooja, EHL liige 2023. aastast
Sündinud 17.03.1994

Madli.marje.sink@gmail.com

Madli Marje Gildemann (Madli Marje Sink, s 1994) õppis kompositsiooni Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis Tatjana Kozlova-Johannese ja Andrus Kallastu juhendamisel aastatel 2016–2018. Käesoleval ajal jätkab ta magistriõpinguid Zürichi kunstide akadeemias filmi-ja teatrimuusika osakonnas.
Ta on kirjutanud muusikat nii soolo-, kammer- kui ka orkestrikoosseisule, muu hulgas ka teatrile, animatsioonile, tantsule ja loonud heliinstallatsioone, ammutades peamiselt inspiratsiooni ökoakustikast, ning erinevatest bioloogilistest protsessidest, proovides leida uusi mooduseid kuidas väljendada neid nähtusi muusikaliste vahenditega. Tema muusikat on esitatud mitmetel festivalidel nii Eestis, nt Eesti Muusika Päevadel, Maailma Muusika Päevadel (ISCM World Music Days Tallinnas), Balti Muusika Päevadel (Läti), festivalil AFEKT kui ka Šveitsis (“Al(t)chemie Festival” (2019 ja 2021), “L’esprit de l’utopie”).

Koostööd: Mondriani ansambel(CH), Klangforum Wien(AT), ERSO, ansambel U:, Tallinna Kammerorkester, ansambel Synaesthesis (LT), SaxEst (EST)

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

“Transpiration” (2022) keelpilliorkestrile, “Photosynthesis (2022) kammeransamblile, “Osmosis” (2018) klaverikvintetile; Dream Sequence of an Ancient Forest (2018) kahele klaverile ja megafonidele; AH-64 APACHE/”Sumiseja,sumiseja…” suurele ansamblile ja kõrilauljale

II preemia alla 30-aastaste kategoorias rahvsvahelisel heliloojate rostrumil Palermos teosega “Transpiration” aastal 2022

LHV eripreemia teose “AH-64 APACHE/Sumiseja, sumiseja…” eest aastal 2018.

Osalemine rahvusvahelisel heliloojate rostrumil teosega “Hugo Gulbrandt” alla 30-aastaste kategoorias Helsinkis, 2013

Täiendavad lingid ja viited

Gildemann.com
https://on.soundcloud.com/1RiKM