Maria Kõrvits

Autor: Sadu-Triste Juurikas

Helilooja, EHL liige 2012. aastast
Sündinud 12.07.1987

Kõrvits, Maria alustas oma kompositsiooniõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Alo Põldmäe juhendamisel. 2006–2012 õppis ta kompositsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Helena Tulve ja Tõnu Kõrvitsa juures. Õppeaastal 2007/2008 täiendas end vahetusüliõpilasena Fabio Niederi juures Triestes, Itaalias. Maria Kõrvits on osalenud Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Erkki-Sven Tüüri, Ole Lützow-Holmi, Adriana Hölzky, Louis Andriesseni, Rafael Reina ja teiste meistrikursustel. Samuti on ta osa võtnud Ensemble Moderni ja Péter Eötvösi meistriklassist Frankfurdis 2011. aastal.

Kõrvits on kirjutanud põhiliselt ansambliteoseid ja koorimuusikat. Samuti on ta loonud filmi-, tantsu-, näituse- ja installatsioonimuusikat – selles vallas seob teda koostöö Eesti Kunstiakadeemiaga ning erinevade kunstnike ja koreograafidega.

Maria Kõrvitsa teoseid on esitanud Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester, Kammernaiskoor Sireen, Segakoor HUIK!, SaxEst jt.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

Olulisemate teoste hulka kuulub orkestriteos “Langedes ülespoole, taevakaarjasse kaussi” mis võitis 2016. aastal Wrocławis rahvusvahelise heliloojate rostrumi alla 30-aastaste kategoorias.

Eduka loomingulise tegevuse eest pälvis Maria Kõrvits Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2016.

Täiendavat infot leiab:

Eesti Muusika Infokeskus
Soundcloud