Rasmus Puur

Foto: Priit Simson (Delfi)

Helilooja, EHL liige 2014. aastast
Sündinud 23.03.1991

Rasmus Puur lõpetas 2014. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni eriala (õppejõud Tõnu Kõrvits, René Eespere) cum laude. Lisaks õppis ta dirigeerimist Tõnu Kaljuste juures. Aastal 2007 lõi koos sõbra Edmar Tuulega oma orkestri, noorteorkestri Reaalmažoor eesmärgiga rikastada eesti kultuuri ja muusikamaastikku esitades enamjaolt mitteakadeemilist muusikat.

Puuri loomingut on esitanud paljud eesti professionaalsed kollektiivid (sh Tallinna Kammerorkester, ERSO, Rahvusooper Estonia orkester, Vanemuise teatri orkester, Nargenfestivali orkester, RAM) ning harrastuskollektiivid (sh ETV Tütarlastekoor, Rahvusooper Estonia poistekoor, Collegium Musicale).  Samuti on Puur hinnatud arranžeerija ja orkestreerija (sh J. Kasar/ U. Uusberg „Katuselt“, P. Pajusaar „Prints ja kerjus“, „Lotte unenäomaailmas“).

Rasmus Puur olnud mitme muusikalavastuse muusikaline juht ja dirigent, samuti loonud teatrimuusikat Tallinna Linnateatris, Eesti Draamateatris, Rakvere teatris ja Kinoteatris/ Nargen Operas.

Rasmus Puur on 2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeo ideekavandi autor (koos Veiko Tubinaga) ja peadirigendi assistent.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

Kahevaatuseline ooper „Pilvede värvid“ (libreto Laur Lomper)
Avalik pihtimus „JÄÄ“ (libreto Laur Lomper) metsosopranile ja keelpilliorkestrile
Muusikaline jutustus „Sipsik“ (tekst Eno Raud) lugejale, klaverile ja keelpilliorkestrile
„Talvekantaat“ poistesegakoorile ja orkestrile
„Põhjamaa laulud“ 3-osaline teos puhkpilliorkestrile
Avamäng RO Estonia sümfooniaorkestrile
Keelpillitsüklid: „Hetked“, „Mõrad“, „Nostalgia“, „Üksinduse aeg“
4-osaline sooloviiuli tsükkel „Aastaajad“

Kaks autoriplaati: “Hetked” ja “Sipsik”