Tauno Aints

Foto: Harriet stuudio, Triin Maasik

Helilooja ja pedagoog, EHL liige 2004. aastast
Sündinud 19.06.1975

 

Tauno Aints on lõpetanud Tartu I Lastemuusikakooli Ene Koppeli klaveriklassi ning Miina Härma nimelise Tartu II Keskkooli. 1998. aastal lõpetas ta Viljandi Kultuurikolledži levimuusika eriala, juhendajateks Evald Raidma ja Guldžahon Jussufi ning 2004. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni eriala cum laude, juhendajateks prof. Lepo Sumera ja lektor Helena Tulve.

Aintsi töödest etendub Rahvusooperis Estonia teist hooaega populaarne lastemuusikal “Karlsson katuselt” ning juba viiendat hooaega on laval Aintsi muusikale loodud Toomas Eduri ballett “Modigliani – neetud kunstnik”. Vanemuise teatris kõlab neljandat hooaega järjest laialdast vastukaja pälvinud ooper “Rehepapp”.

2015 aastal ilmus Arvo Pärdi lastelaulude plaat “Lapsepõlve lood”, millele Aints tegi koostöös Pärdiga instrumentaalseaded. CD pälvis tiitli “Kuldne Plaat 2016” aasta albumi kategoorias. 2014 aasta juulis kõlas Järvi Suvefestivali tellimusena avamäng “Eesti”. Järvi Festivaliorkestrit dirigeeris Paavo Järvi.

Aintsi varasematest töödest on enim avalikkuse tähelepanu pälvinud 2007. aasta laulu- ja tantsupeoks valminud seade Gustav Ernesaksa lastelaulust “Rongisõit”, lavastatud kantaat “Aeg armastada”, mis kanti ette 2009. aasta Birgitta festivalil Eri Klasi juubelietendusel, 2010. aastal teatris Vanemuine esietendunud tantsulavastus “Mowgli” ning 2011. aastal Nargenfestivalil esietendunud ballett “Helde Puu”. 2013 aastal septembris tuli esiettekandele Aintsi “Kontsert elektrikitarrile ja segakoorile”, kitarril soleeris Marzi Nymani ning Eesti Filharmoonia Kammerkoori dirigeeris Daniel Reuss.

Arranžeerijana on Aints teinud viljakat koostööd Liisi Koiksoni, Lenna Kuurmaa, Tõnis Mägi, Sepo Seemani, Lauri Saatpalu ning teiste nimekate Eesti artistidega. Tema loomingulist mitmekülgsust ilmestab kujukalt 2006. aastal rahvusvahelist tähelepanu pälvinud Veljo Tormise ja ansambli “Metsatöll” seadetest sündinud kava “Raua needmine”.

2002–2007 oli Aints tegev popmuusikuna ansamblis Genialistid. Hooajal 2007–2008 oli ta resideeriv helilooja Eesti Rahvusmeeskoori juures. Aints on 2007. aasta Riho Pätsi Koolimuusika Fondi stipendiaat ning 2009. aasta Heino Elleri muusikapreemia laureaat.

Täiendavat infot leiab:

Eesti Muusika Infokeskus