Urmas Lattikas

Helilooja ja pianist, EHL liige 2000. aastast
Sündinud 17.08.1960

Helilooja, džässipianist ja ansamblijuht Urmas Lattikas lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1986. aastal professor Eino Tambergi kompositisooniklassis. 1990–1991 õppis ta Berklee Muusikakolledžis džässkompositsiooni ja klaverit William Daviesi juhendamisel.

1991–1995 töötas Lattikas Eesti Raadio orkestris ja bigbändis. Aastast 1982 tegutseb Urmas Lattikas pianistina omanimelises ansamblis, millele kirjutatud muusikast on osa ilmunud kogumikel “Hämaras toas” (Melodija, 1986) ja “Freedom to love, freedom to lose” (Forte, 1992). 2011. aastal ilmus autoriplaat”Ööliblika tants” (Largo Records) Lattikase muusikaga aastast 2010 ja 1992.

Urmas Lattikase ansambel, kuhu on aegade jooksul kuulunud eesti parimad džässmuusikud, on esinenud enamalt jaolt kõikidel Eesti džässifestivalidel, kuid ka USAs, Saksamaal, Tšehhis, Soomes, Rootsis ja Venemaal. 1994. aastal dirigeeris Lattikas Eurovisionil Dublinis Eesti võistluslaulu “Nagu merelaine”.

Olulisemad teosed ja loomingulised saavutused

Lattikas on kirjutanud sümfoonilist, koori- ja instrumentaalmuusikat, muusikat filmidele ja lavastustele. Tema teoseid on esitanud NYYD Ensemble, saksofonist Heli Reimann, organist Ulla Villenthal, bariton Villu Valdmaa jt.

Lastekoorilaul “Üks vanaaegne lauluviis” (kaasautor Raimo Kangro, tekst Leelo Tungal) oli IX noorte laulupeo kavas. Koorilaul “Väike maa” (tekst Leelo Tungal) kõlas XXV üldlaulupeol ühendkooride esituses 2009. aastal.

“Armastus jääb”  saatis samal aastal XVIII tantsupeo tantsukava. Teise osa tema loomingust moodustab džäss- ja popmuusika. Ta on tuntud arranžeerijana nii džässis, popis kui ka klassikas.

Lattikas on pälvinud peapreemiad Uno Naissoo nimelisel loominguvõistlusel 1983. ja 1984. aastal. 1990. aastal pälvis ta aasta klahvpillimängijana Levi-Jaagupi (Eesti Levimuusikute Klubi “Muusik” auhind). Orelipala”Puudutus” jagas II ja III kohta Artur Kapile pühendatud uute oreliteoste konkursil 2003. aastal. Lattikase muusika Eesti Draamateatri lavastusele “Kollaborandid” pälvis Teatri Aastaauhinna 2014.

Täiendavat infot leiab:

Urmas Lattikas – Eesti Muusika Infokeskus
Urmas Lattikas – soundcloud.com