Liisa Hirsch pälvis Hollandis sündmusel „Young Composers Meeting 2015ˮ parima helilooja tiitli


Veebruarikuu viimasel nädalal toimus Hollandi väikelinnas Apeldoornis rahvusvaheline noorte heliloojate kohtumine (Erenprijs Young Composers Meeting 2015), kus Liisa Hirsch pälvis parima teose auhinna. Kokku jagati kolm preemiat, samuti said auhinna ka Mátyás Wettl (Ungari) ning Jonathan Brigg (Inglismaa).
Preemia üheks osaks on kirjutada uus kammerteos suvel toimuvale Internationale Stichting Masterclass Apeldoorn festivalile.

Liisa Hirsch on õppinud klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Metsa klassis, võtnud samas ka loomingutunde Mati Kuulbergilt ja Timo Steinerilt ning õppinud improvisatsiooni Taavi Kerikmäe juhendamisel. 2009. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni erialal Toivo Tulevi õpilasena, olles täiendanud ennast ka klaveri erialal professor Ivari Ilja juures, elektroonilise muusika alal Margo Kõlari juures ning improvisatsioonis professor Anto Petti juures. 2013. aastast jätkab ta magistriõpingutega kompositsiooni erialal Haagi Kuninglikus Konservatooriumis Peter Adriaanszi ja Cornelis de Bondti juhendamisel.

Hirsch on oma muusika eest teatrilavastustele pälvinud kahel korral Eesti teatri aastaauhinna: 2010. aastal sõnalavastuse parima originaalmuusika eest („Hingede öö“) ning 2013. aastal sõnalavastuse parima muusikalise kujunduse või originaalmuusika eest („Islandi kell“, „Kolm õde“, „Uus elektriline tantsusaal“). © EMIK