Maia Lilje pälvis Presidendi hariduspreemia

President Toomas Hendrik Ilves andis 14. oktoobril Kadriorus üle tänavused kultuurirahastu hariduspreemiad ning laureaatide hulgas oli ka muusikateadlane Maia Lilje, kes pälvis tunnustuse Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpetajana. Teised Presidendi kultuurirahastu hariduspreemia laureaadid olid Leili Sägi Pärnu Vene gümnaasiumist ja Villu Baumann Haapsalu Sanatoorsest Internaatkoolist, Presidendi reaalteaduste eripreemia läks Allar-Reinhold Veelmaale Loo keskkoolist.

“Teie kõik õpetate lisaks põhitööle oma kolleege ja kaasmaalasi. Teete rohkem, kui teilt nõutakse ning kujundate seeläbi Eesti nägu. Seega olete teie need, kelle tööst kasvab järgmiste sajandite Eesti,” sõnas president Ilves muuhulgas auhinnatseremoonial.

Vabariigi Presidendi Kantselei pressiteates kirjeldatakse Maia Lilje tegevusi järgnevalt: „Maia Lilje on Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli muusikajaloo õpetaja. Ta on osalenud muusikakoolide koostööprogrammides, teadustööde juhendamisel, kaasa löönud kutsestandardi ja õppekavade arendusgruppides. Lisaks juhendab Maia Lilje juba aastaid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia praktikaid. Laiem avalikkus teab teda aga Eesti Raadio Klassikaraadiost. Ka on ta koostanud, toimetanud, retsenseerinud ja tõlkinud muusikakirjutisi.“

Presidendi hariduspreemiat anti välja juba üheksas kord. Preemiat rahastab Sampo Pank. Preemiad jagunesid tänavu järgmiselt: Leili Sägi 75 000 krooni, Villu Baumann 55 000 krooni ja Maia Lilje 45 000 krooni. Reaalteaduste eripreemiat, mida rahastab Skype Eesti, anti välja teistkordselt ning selleks on 60 000 krooni.