Malle Maltise uudisteos avab Plektrum festivali

Neljapäeval, 8. septembril 19 tuleb Plektrum festivali avakontserdil “Bareljeef” esiettekandele Malle Maltise teos “Colliding waves” keelpillikvartetile ja elektroonikale. Esitab NYYD kvartett (Harry Traksmann, Juta Õunapuu, Torsten Tiebout ja Leho Karin), live-elektroonikat juhib Tammo Sumera.

Lisaks Malle Maltise teosele tuleb esiettekandele ka šveitsi helilooja Fabian Mülleri teos, kõlavad Toivo Tulevi, Jüri Reinvere, Arvo Pärdi ja saksa helilooja Reinhard Flenderi teosed. NYYD kvarteti kõrval astub lavale Nathan Kvartett Saksamaalt. Malle Maltise ja Fabian Mülleri teosed on loodud spetsiaalselt üheksandat korda toimuva Plektrum Festivali avakontserdi jaoks.

Kontsertetendusel “Bareljeef. Kujundid ja helid” saavad kokku visuaalne kunst ja klassikalised helid. Lisaks muusikale muudab visuaalikunstnik Emer Värgi loodud valgus- ja visuaallahendus Estonia kontserdisaali omanäoliseks muusika- ja pildimaastikuks, mida varem pole selles kontserdisaalis loodud. Estonia kontserdisaal pakub uusi ruumilisi ja ajalisi struktuure, kus festivali avaõhtu aitab avastada festivali käesoleva aasta peateemat, “Elu”. Kontserdi korraldavad Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluv Plektrum festival ja HappyNewEars Saksamaalt.

Teose “Colliding waves” kohta kirjutab Malle Maltis: “Helilainete kokkupõrkamine on üks väga elementaarne ja igapäevane nähtus. See leiab aset iga väiksemagi heli puhul ja tulemuseks on vähem või rohkem meeldivad, harmoonilised või mitteharmoonilised helid. Teoses “Colliding waves” kohtuvad akustiliselt ja elektrooniliselt tekitatud helilained ja tervet lugu võiks vaadelda kui ühtainsat heli suures plaanis.”

Neil päevil, kolmapäeval, 7. septembril esitatakse Malle Maltise muusikat ka Hollandis. Gaudeamuse muusikanädalal Utrechtis kavas Malle Maltise teos “Chameleon chant“, mille esitavad Barbara Lüneburg (viiul) ja Marko Ciciliani (live-elektroonika). Kontsert toimub Utrechti Van Schijndelhuisis kell 12:30.