Marianna Liik pälvis Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil teise koha

Läinud nädalal Prahas toimunud Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil saavutas noorte, alla 30-aastaste heliloojate kategoorias teise koha 21-aastase eesti helilooja Marianna Liigi teos “Mets“. Kaheksaminutilises teoses on kasutatud rohutirtsu laulu, inimhäält ja kahe koorilaulu salvestust. Noorte kategoorias pälvis võidu Islandi helilooja Ulfur Hanssoni muusikapala “So very strange”. Põhikategooria võitis tänavu Poola helilooja Agata Zubel teosega “Not I”, mida ta ise ka vokalistina interpreteeris. Põhikategooria esikümnes olid veel Taani, Austria, Saksamaa, Taiwani, Itaalia ja Soome heliloojate tööd.

Marianna Liik (1992) on pärit Kärdlast ja õpib EMTAs teisel kursusel elektroakustilist kompositsiooni. Ta on olnud 2004. aastal rostrumi võitnud Helena Tulve õpilane. Praegu huvitavad Mariannat elektrooniliste vahendite kasutusvõimalused improvisatsioonis. 

Rahvusvaheline heliloojate rostrum on maailma üks olulisemaid nüüdismuusika foorumeid. Rostrumi eesmärk on uue komponeeritud muusika tutvustamine ja levitamine rahvusraadiote vahendusel üle maailma. Parimaid teoseid tutvustab oma kuulajatele järgneva hooaja jooksul üle kolmekümne raadiojaama mitmel mandril. Tänavu toimub rostrum juba 58. korda. Eestist osales põhikategoorias Páll Ragnar Pálssoni teos “Supremacy of Peace” (“Rahu ülemvõim”) kammerorkestrile.

Eesti osaleb rostrumil alates 1994. aastast, eesti muusikat on konkursil tihti saatnud edu. Noorte heliloojate kategooria on võitnud Mari Vihmand (1996), Jüri Reinvere (2000) ja Ülo Krigul (2007) ning põhikategoorias on pärjatud võiduteoseks 2004. aastal Helena Tulve orkestriteos “Sula”.