Marje Singi juubelinäitus Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis

Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis on aasta lõpuni avatud näitus “Marje Sink 100 – otsides taevast“. Näitus tutvustab Eesti noortele muusikutele pikkadeks aastateks unustusse jäänud heliloojat, kes vaatamata raskustele säilitas erksa loominguvõime, organiseeris arvukaid koore ja kasvatas kümneid soliste. Ekspositsioon koosneb kolmekümne kaheksast pildist, sealhulgas fotod, tekstid, reprod ja plakat. Näituse kuraator on Erkki Juhandi, selle on teostanud Ülar Linnuste.

18. oktoobril 2010 möödus 100 aastat helilooja, koorijuhi, laulja ja pedagoogi Marje Singi (1910-1979) sünnist. Oikumeenilise inimesena oli ta kõikjal oodatud. Oma muusikat kirjutas ta tavaliselt paikkonna esitajaid silmas pidades.

Marje Sink oli esimene kompositsioonialase hariduse saanud eesti naishelilooja, kelle looming suruti õige varsti pärast 1938. aastal Artur Kapi käe all lõpetamist pooleldi põranda alla,” ütles tema poeg Tunne Kelam. “Keeldunud täitmast okupatsioonivõimude tellimustöid ja jäädes truuks kristlikele veendumustele, heideti Marje Sink Heliloojate Liidust välja ning tal puudusid järgneva 30 aasta jooksul võimalused oma heliloomingu avalikustamiseks.“