NYYD Festivalil esietendub Märt-Matis Lille ooper

Teisipäeval, 20. oktoobril avalöögi saanud NYYD Festivali raames esietendub Von Krahli Teatris Märt-Matis Lille uus ooper „Indiate uurimine“, mille libreto autor on Jan Kaus ja lavastaja Mart Koldits. Ulatuslikul kirjanduslikul materjalil baseeruv tavatu vormiga kammerooper seostab omavahel Märt-Matis Lille ühed meelisteemad – hiliskeskaja, indiaanikultuuri hävitamine ja lääneliku mõttelaadi kitsaskohad. Ooperis teevad kõrvuti kaasa näitlejad, lauljad, džässmuusikud, koor ja orkester.

Lisaks toob Ansambel U: Kanuti Gildi SAALis esiettekandena publiku ette Mart Kangro ja Taavi Kerikmäe tantsuetenduse „Harmoonia“. Rahvusooperi Estonia kavas on aga NYYD Festivali puhul Mari Vihmandi ooper „Armastuse valem“, mille lavastaja on Mari Kolle.

2009. aasta NYYD Festival keskendub muusikateatrile ja multimeediaprojektidele. Festivali peakülalised on saksa helilooja Heiner Goebbels ja prantslane Georges Aperghis ning mõlemalt on festivali kavas multimeediaetendused. Šveitsist pärit Théâtre Vidy-Lausanne mängib Goebbelsi teost „Eraritjaritjaka“ ja IRCAMi ansambel Pariisist esitab Aperghise teose “Machinations”, Londoni vokaalansambel “The Shout” osaleb aga Orlando Goughi kammeretendusega “Flam”.

Lisainfo „Indiate uurimise“ kohta Eesti Kontserdi veebist ja Eesti Päevalehe intervjuust Märt-Matis Lillega. Üldinfo NYYD Festivalist Eesti Kontserdi kodulehelt.