Pärnu Nüüdismuusika Päevade ja Abonement 007 ristumispunktis kõlab futuristlik muusika

Pühapäeval, 16. jaanuaril kell 14 on Pärnu Vanalinna Põhikoolis futurismi ideid käsitlev kontsertMürade kunst“, mis kuulub nii Pärnu Nüüdismuusika Päevade kui ka kontserdisarja Abonement 007 programmi.

Kontserdil tuleb Repoo Ensemble esituses kontsertversioonis esiettekandele Andrus Kallastu Tantsutroop, milles on kasutatud flöödi, tšello ja klaveri puhul ebatraditsioonilisi mänguvõtteid, abstraktseid foneetilisi inimhääli ning videodirigenti, kes esineb Rait Rosina videoteoses Kalamees.

Pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari Abonement 007 toimub Pärnu linna, Eesti Kultuurkapitali ja Pärnu Ooperi koostöös. Sarja eesmärk on kanda ette pärnu heliloojate muusikat, anda pärnu interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata pärnakatele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Pärnust välja. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu. Kontserdisarjaga liitub publikukoolitusprogramm Pärnumaa koolide õpilastele. Programmi raames on kontsertide külastamine tasuta.

Järgmine kontsert on 23. jaanuaril 2011 kell 14, mil sopran Kai Kallastu, tšellist Aare Tammesalu ja helilooja Hans-Gunter Lock esitavad Pärnu Raekojas eksperimentaalset vokaal- ja elektroonilist muusikat. Kontserdisari ristub festivaliga Pärnu Nüüdismuusika Päevad, mis tänavu nii teoorias kui ka praktikas tegeleb põhjalikult futurismiteemaga.