Pärnu Uue Kunsti Muuseumis kõlavad esiettekanded

Pühapäeval, 15. jaanuaril kell 14 kõlavad Pärnu Uue Kunsti Muuseumis Pärnu Ooperi sarjas ABONEMENT 007 Hans-Gunter Locki, Monika Mattieseni, Malle Maltise ja Andrus Kallastu teoste esiettekanded. Esineb kontseptuaalse muusikateatri ansambel Repoo Ensemble: Kai Kallastu (sopran), Leonora Palu (flööt), Edmunds Altmanis (klarnet), Kristina Kriit (viiul), Aare Tammesalu (tšello) ning Jorma Toots (klaver).

Kontserdiga lõpeb Eesti oludes uudne Pärnu Nüüdismuusika Päevade multimeediumitöötuba, mille raames heliloojad räägivad oma helikeele tehnikast ning arutlevad nüüdismuusika uute kompositsioonimeetodite rakendamisvõimaluste üle. Multimeediumitöötoa idee on kujunenud 2007. aastast, kui Pärnu Nüüdismuusika Päevade multimeediumitöötubades hakati siduma nüüdismuusika teooriat ja praktikat vormides, mida ei võimalda puhas kontsert, loeng või seminar.

Aastatel 2007-2009 oli multimeediumitöötubade rõhuasetus erinevate kunstivaldkondade laiadel seostel, aastal 2010 tegeldi arvutipõhise heliloomingusüsteemi MAX/MSP/JITTER näitel akustilise ja elektroonilise muusika ning visuaalvaldkonna ühendamisega ning 2011. aastal uuriti futurismi vaimus ehitatud uusi muusikainstrumente. 2012. aasta multimeediumitöötoaga algab Pärnu Nüüdismuusika Päevade ajaloos periood, mille eesmärgiks on eesti heliloojate, interpreetide ja muusikateoreetikute nii teoreetiline kui ka praktiline kraadijärgne nüüdismuusikakoolitus.

Pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari ABONEMENT 007 toimub Pärnu linna, Eesti Kultuurkapitali, Pärnu Ooperi ja Pärnu Uue Kunsti Muuseumi koostöös. Sarja eesmärk on kanda ette pärnu heliloojate muusikat, anda pärnu interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata pärnakatele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Pärnust välja. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu.

Kontserdisarjaga liitub publikukoolitusprogramm Pärnumaa koolide õpilastele. Programmi raames on kontsertide külastamine tasuta. Oma koolis või huviringis programmi vedavatel õpetajatel, õpilastel või lapsevanematel palun võtta programmiga liitumiseks ühendust Pärnu Ooperi meiliaadressil ooper@parnu.ee

Abonementpääse 21 eurot, müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades ning Internetis aadressidel www.piletimaailm.com ja www.piletilevi.ee, annab õiguse külastada sarja kõiki kevadhooaja 2012 kontserte. Üksikpääse 7 eurot müügil pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.