Pärt, Grigorjeva ja Tobias EFK juubelikavas

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (Foto: Tarvo Hanno Varres)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor tähistab 30. juubelit kontserdikavaga, milles on Arvo Pärdi (“Kaks slaavi psalmi” ja “Es sang vor langen Jahren” või “Kanon Pokajanen”), Galina Grigorjeva (“Nox Vitae”), Rudolf Tobiase (“Kleine Karfreitagsmotette” ja “Vivit!”, Alfred Schnittke, Felix Mendelssohni ja Johannes Brahmsi muusika. Kõigi nende loomingut on EFK aastakümnete jooksul menukalt esitanud – nõnda sisaldab juubelikontsert a cappella kooriloomingut eri ajastutest, romantismist kaasajani, eesti, saksa ja vene heliloojatelt.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor avab oma 30. juubelihooaja kontsertidega Eesti kirikutes: 9. septembril antakse kontsert Tartu Jaani kirikus, 10. septembril Haapsalu Toomkirikus, 11. septembril Rakvere Kolmainu kirikus ja 12. septembril Tallinna Niguliste kirikus.

11. septembril, Arvo Pärdi sünnipäeval, Rakvere Kolmainu kirikus on eriline kava – kõlab vaid Arvo PärdiKanon Pokajanen” („Patukahetsuskaanon“). Kontsert kuulub Rakvere Vaimuliku Muusika Festivali „VaiMus“ programmi. Kõiki kontserte juhatab peadirigent Daniel Reuss. Kontserdid Haapsalus ja Rakveres on tasuta.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori asutas 1981. aastal Tõnu Kaljuste, kes oli koori kunstiline juht ja peadirigent kakskümmend aastat. Aastail 2001–2007 jätkas tema tööd inglise muusik Paul Hillier. Alates hooajast 2008/2009 on koori kunstiline juht ja peadirigent Daniel Reuss.