Pärt Uusberg osaleb koorifestivalil „It’s Oh So Choir“ Brüsselis

Noor helilooja Pärt Uusberg osaleb eeloleval nädalavahetusel, 30.-31. oktoobril 2010 Brüsselis toimuval rahvusvahelisel koorifestivalil „It’s Oh So Choir“. Uusberg ja veel kolm heliloojat üle Euroopa valiti välja festivali raames toimuva noorte heliloojate töötoa programmi.

Üle-Euroopalises töötoas (AGEC Young Composers Workshop) osalemine võimaldab noorel heliloojal viia oma teos laia publiku ette, lisaks saada asjatundlikku tagasisidet nii koorilt, selle dirigendilt kui ka tunnustatud Euroopa heliloojatelt. Brüsselis ettekandele tulev Pärt Uusbergi teos „Taaveti psalm nr 121“ on juba võitnud Eesti Heliloojate Liidu ja Pirita Kloostri koostöös korraldatud heliloomingu konkursi „Taaveti psalm“ tänavu veebruaris. Uusbergi teose kannab ette nn „saadikkoor“: Flaami Raadio Koor Maarten Van Ingelgemi dirigeerimisel.

Lisaks Pärt Uusbergile valiti festivali „It’s Oh So Choir“ raames toimuval noorte heliloojate töötoas paljude heliloojate seast osalema Pernille Louise Sejlund Taanist, Benjamin Scheur Saksamaalt ja Simon De Poorter Belgiast. Valiku teinud žüriisse kuulusid Rainer Held (Šveits), Michaël Scheck (Belgia), Eva Kollar (Ungari) ja Vic Nees (Belgia).

„It’s Oh So Choir“ on suunatud koorilauljatele, koorijuhtidele, heliloojatele ja kõigile koorimuusikast huvitatutele. Festivali korraldab Flandria/Belgia vokaalmuusikaorganisatsioon Koor & Stem, mis toetab amatöörlauljaid ja -koore. Kahepäevase suursündmuse peafookus on seekord Skandinaavia koorimuusikal, kuid lisaks sellele sisaldab programm paljude tunnustatud dirigentide ja heliloojate loenguid, töötube, avatud proove ja lugemissessioone. Teiste hulgas juhendavad noori kolleege ja tutvustavad oma riigi koorirepertuaari Mats Nilsson Rootsist, Kurt Bikkembergs Belgiast, Bo Holten ja Michael Bojesen Taanist, Louis Buskens Hollandist ning Sandra Milliken Austriast. Festivali lõpetab Flaami Raadio Koori kontsert.

Pärt Uusberg (1986) ei ole jõudnud veel Eesti Heliloojate Liidu liikmekski astuda, kuid tema saavutuste rida on märkimisväärne. 2010. aasta veebruaris võitis Pärt Uusberg teosega „Taaveti psalm nr 121“ Eesti Heliloojate Liidu ja Pirita Kloostri koostöös korraldatud kompositsioonikonkursi „Taaveti laul“. Kevadel valiti Pärt Uusbergi teos „Paradiis“ Sydneys toimunud ülemaailmse nüüdismuusikaorganisatsiooni ISCM festivali World New Music Days programmi – seda läbi eraldiseisva eksperimentaalse konkursi „Momentary Pleasures“, kuhu oodati heliloojatelt vaid ühe päeva jooksul komponeeritud teoseid. Pärt Uusbergi venna Uku Uusbergi lavastatud etenduse tarbeks 2008. aastal kokku kutsutud kammerkoor Head Ööd, Vend on Pärt Uusbergi dirigeerimisel kujunenud regulaarselt tegutsevaks, kõrgetasemeliseks ja tundliku kõlaga kooriks. Pärt Uusberg õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni erialal Tõnu Kõrvitsa juhendamisel.