Eesti juubelile pühendatud piduliku marsi konkursi tähtaega pikendati 24. novembrini

Port Artur Grupp OÜ koostöös Eesti Heliloojate Liiduga (EHL) on välja kuulutanud konkursi, leidmaks riigile uus pidulik marss. Võistlusel on oodatud osalema kõik eesti heliloojad.

“Marss on kingitus Eesti riigile,” ütles Port Artur Grupi juhatuse liige Viljo Vetik, kes on idee autor. “Uuest marsist võiks saada Eesti riigi sümbolheliteos, millega avada pidulikke üritusi.”

“Heliloojate Liidu poolt saan öelda, et oleme rõõmsad ja tänulikud Port Arturile, kes sellise initsiatiiviga välja tuli ning usume, et võidutöö saab olema kindlasti suurejooneline ja väärikas kink meie vabariigi oluliseks tähtpäevaks,” kiidab Eesti Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill erasektorist tulnud algatust. “Otsustasime pikendada tähtaega, et see võimalus saaks avaneda võimalikult paljudele eesti heliloojatele. Marsi kirjutamine on kindlasti huvitav ja inspireeriv ülesanne.”

Eestile kingitava marsi valib välja rahvusvaheline žürii eesotsas Neeme Järviga. Žüriisse kuuluvad veel Märt-Matis Lill (EHL), Peeter Saan (Eesti kaitsevägi), Pasi Lyytikäinen (Soome), Alex Freeman (USA), Viljo Vetik (Port Artur Grupp) ja Kristjan Hallik (ERSO).

Port Artur Grupp paneb auhinnafondi 10 000 eurot: võitjale 6000, teisele kohale 3000 ja kolmandale 1000 eurot.

Teose pikkus peab olema 3-6 minutit. Teose esmane esituskoosseis: sümfooniaorkester koosseisus keelpillid (7, 6, 5, 4, 3 pulti), flööt 2, oboe 2, klarnet 2, fagott 2 (võimalik ka 2. mängija pillivahetus pikolo, inglissarve, bassklarneti ja kontrafagotiga), metsasarv 4, trompet 3, tromboon 3 tuuba, löökpillid (timpan + 3 mängijat).

Partituuri esitamise uus tähtaeg on 24. november 2017 (st. postitempel peab olema tehtud hiljemalt 24.11.2017 kuupäevaga).
Esiettekanne toimub 24. veebruaril 2018, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses.

Partituure ootame aadressil:
“EV100 piduliku marsi konkurss”
Eesti Heliloojate Liit
Lauteri 7C, 10145, Tallinn

NB! Partituurid palume saata postiga ning tähistada partituur märksõnaga. Kontaktandmed (nimi, telefon, email) lisada eraldi ümbrikus.

Mari-Liis Rebane
mariliis@helilooja.ee
+372 56 500 688