Põhja-Tallinna linnaosas toimub Tatjana Kozlova autorikontsert

Laupäeval, 26. veebruaril kell 18 toimub helilooja Tatjana Kozlova autorikontsert Põhja-Tallinna linnaosas, Salme kultuurikeskuse II korruse saalis. Terve veebruarikuu on Tatjana Kozlova resideerunud Põhja-Tallinna linnaosas ning nüüd on järg kuu peasündmuse käes. Tema autorikontsert ja mitmed kohtumised publikuga kuuluvad läbi aasta kestvasse sündmuste sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Kontserdi erikülalised on flöödimängija Annamaria Morini ja viiuldaja Enzo Porta Itaaliast – kaks suurepärast solisti, kellele Tatjana Kozlova on spetsiaalselt teose kirjutanud. Lisaks astuvad üles tipptasemel instrumentaalsolistid siitsamast Eestist: klarnetist Helena Tuuling ja löökpillimängija Vambola Krigul, muusikuid toetab Tammo Sumera elektroonikal. Esineb ka ebahariliku koosseisuga ansambel Resonabilis, mis on heliloojatelt uudisloomingut tellides Eesti kannelt järjekindlalt nüüdismuusikainstrumendina tutvustanud. Näha saab Pirkko Runneli Põhja-Tallinna teemalist lühifilmi Tatjana Kozlova muusikaga. Sissepääs kontserdile on tasuta.

Tatjana Kozlova muusikast võib leida ootamatuid kõlavärve ning tavatut lähenemist helidele – segatuna annuse sürreaalsusega. Suurem jagu tema teostest on kirjutatud kammeransamblile, kuid Tanja on loonud ka sümfoonilist ja elektroonilist muusikat või näiteks kooriloomingut.

Eestis on täna palju toredaid heliloojaid, kes on meie jaoks ka maailmalavadel toimetades jäänud Mirjamiks, Tanjaks, Märt-Matiseks, Piretiks, Taunoks, Erkki-Sveniks, Urmaseks ja Tõnuks. Inspiratsiooni saavad nad oma teosteks tihti just kodukandist – miks mitte Tallinna linnaosadest. Euroopa kultuuripealinna aasta jooksul jagavad nad Tallinna linnaosades pisut enda inspiratsioonist taas linnarahvale laiali.

Juba märtsi algul annab Tatjana Kozlova resideerumisjärje üle Mustamäe linnaossa, kus toimuvad sündmused seoses helilooja Märt-Matis Lille loominguga. Järgmised heliloojad on Piret Rips-Laul Kristiines (aprill), Tauno Aints Haaberstis (mai), Erkki-Sven Tüür Kesklinnas (september), Urmas Sisask Lasnamäel (oktoober) ja Tõnu Kõrvits Nõmmel (november). Sarja alustas Mirjam Tally Pirital (jaanuar).