René Eespere “Metsluiged” Saaremaa Ooperipäevadel

Saaremaa Ooperipäevadel saab taas näha René Eespere lastemuusikali „Metsluiged“, mille libreto on Hans Christian Anderseni muinasjutu järgi kirjutanud Leelo Tungal. Etenduses teevad kaasa Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester ja ETV tütarlastekoor. Lavastaja on Loore Martma ning dirigent Mihhail Gerts. Etendused toimuvad reedel, 22. juulil kell 16 ning laupäeval, 23. juulil kell 12 Kuressaare Kultuurivara saalis. “Metsluikede” esiettekanne oli märtsikuus.

Muusika on algselt loodud 1987. aastal esilinastunud samanimelisele filmile, mille režissöör oli Helle Karis. Toona jäi Eespere filmimuusika pärast mõningast tööd seisma

Hans Christian Anderseni muinasjutu ainetel jutustatud lugu üheteistkümnest metsluigeks nõiutud kuningapojast ja nende õekesest Eliisast. Ühel kuningal oli üksteist poega ja üks tütreke. Kui kuninganna suri, võttis kuningas varsti uue naise. Võõrasema oli küll ilus, aga samas kuri nõid. Ta saatis väikese kuningatütre Eliise külasse elama ja nõidus kõik kuningapojad metsluikedeks, kes pidid päevad läbi lendama ning ainult öösel said nad tagasi inimliku kuju. Eliisest kasvas ilus tütarlaps, kuid katsumused, mis nõiast võõrasema tema ette veeretas, olid rängad. Talle andis jõudu teadmine, et ta võib vennad nõidusest vabastada, kui ei kohku raskuste ees tagasi.