Resonabilise sarjas esiettekandel Tatjana Kozlova teos

Teisipäeval, 22. mail kell 21 toimub Okasrsoosikese lossi (Uus tn 19) II korruse Palmisaalis ansambli Resonablis sarja ReVisioon IV kolmas kontsert „MAI“. Kontserdil tuleb esiettekandele Tatjana Kozlova uudisteos “Quicksilver” soolotšellole (2012). Lisaks on kavas Elo Masingu “Reflexion” soolokandlele (2004) ja Jüri Reinvere “The Empire of May” häälele, flöödile, kandlele, tšellole ja live-elektroonikale (2010), samuti Georges Aperghise “Cinq Calme-plats” nr. 5 naishäälele (1992) ja Beat Furreri “Auf tönernen Füssen” võimendatud flöödile ja hääle (2001). Esineb ansambel Resonabilis, koosseisus Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt), Kristi Mühling (kannel) ja Aare Tammesalu (tšello). Sündmuse visuaalne kujundus on seekord fotokunstnik Marge Monkolt. Helinduse ja live-elektoonika eest vastutab Tammo Sumera ning valguse eest Allan Räim.

ReVisioon on ansambel Resonabilise 2006. aastal alguse saanud kontsertsarjade ahel, mis seob visuaalseid kunste ja muusikat. ReVisioon IV puhul on muusika partner fotograafia. Sarja on kaasatud neli fotokunstnikku, senistel sündmustel on koos Resonabilisega esinenud Tarvo Hanno Varres ja Krista Mölder, sari jätkub 2012. aasta sügisel.

Fotograafiat eksponeeritakse erineval moel – väljapanekuna seintele, käest-kätte liikuvate piltidena, projitseerituna seintele, ekraanile, lakke. Mõnikord on otsestest fotodest loobutud ning seda asendavad valgusinstallatsioonid vms. Publikul on võimalus liikuda, vahetada kohti, kuulata ja vaadata seda ja sealt, kus antud hetkel tundub kõige sobivam.
Eesmärk on eemalduda rangest esinejad-publik või väljapanek-näitusekülastajad olukorrast, põimida ühtseks tervikuks kokku kunstiliselt väärtuslikud teosed ning pakkuda inimestele eripärast, tugevat ning sügavalt isiklikku kunstielamust.

ReVisioon IV toimub erilises kohas – nn. Okasroosikese lossi (Uus tn. 19) II korruse saalis, mida Sõltumatu Tantsu Ühendus on nimetanud Palmisaaliks. See omamoodi õhustikuga ruum ja koht ning sealne suurepärane akustika aitavad kaotada kontserdi või näituse tavapärased piirid ja võimaldavad igal kuulajal-vaatajal end tunda vabalt ja hästi.

ReVisioon IV avakontsert „Nurgad“ (fotokunstnik: tarvo Hanno Varres) leidis aset 3. detsembril 2011. Sarja kolmas kontsert „MAI“ uurib sarnaselt kontserdi nimiloole, Jüri Reinvere teosele “Maiimpeerium”, sumeduse, lopsakuse, varjatud mõtete ja soovidega seonduvat. Kontsert toimub koostöös MTÜ Sõltumatu Tantsu Ühendusega.