Selgunud on konkursi Noor Helilooja 2022 finalistid

Eesti Muusikafondi ja Eesti Heliloojate Liidu korraldatud heliloomingu konkurss “Noor helilooja 2022” annab noortele muusikutele võimaluse tutvustada oma loomingut laiemale publikule ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja heliloojatelt. Kuni 22-aastastele noortele suunatud konkursi võistlustöid sai esitada kuni 11. märtsini. Žürii liikmed Maria Kõrvits ja Ardo Ran Varres valisid laekunud helitööde hulgast finaalkontserdile teosed järgmistelt autoritelt: Selina Feklina, Hele-Riin Raun, Georg Jakob Salumäe (noorem vanuserühm) ning Kertu Katriin Kotkas, Gregor Kulla, Lisanna Laansalu, Joosep Ottokar Oja, Brita-Liis Oruste, Érik Rauk, Mariann Raun, Tarmo Univer, Patrik Sebastian Unt ja Joosep Vall (vanem vanuserühm).

Ardo Ran Varres kommenteerib konkursi esimest vooru: “Nooremate kategoorias said finaali kõik kolm laekunud tööd. Vanemas vanuserühmas valiti välja kümme lugu. Teoseid on eriilmelisi ja põnevate pealkirjadega, nii tehniliselt nõudlikumaid kui ka lakoonilisema ülesehitusega. Ootame huviga nende ettekandeid!”

Lõppkontsert toimub pühapäeval, 17. aprillil kell 16, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis, festivali Eesti Muusika Päevad 2022 Tartu programmi osana. Teosed kannab ette spetsiaalselt ellu kutsutud ansambel koosseisus: Maria Jönsson (flööt), Kadri Rehema (vioola), Jorma Toots (klaver), Stefan Heinrich Kerstan (fagott) ja Hanna Ingrid Nurm (kontrabass).

Vanema vanuserühma parimatele on rahalised preemiad välja pannud LHV – Noor Helilooja 2022 I koht 1000 eurot, II koht 500 eurot ja III koht 300 eurot. Noorema vanuserühma võitjaid tunnustatakse LHV Tulevikulootuse preemiatega. Žüriil on õigus jaotada preemiaid ümber mitme võitja vahel. Oma lemmiku valib ka koostööpartner Klassikaraadio, kes lõppkontserti vahendab ja salvestab.

Konkursi “Noor Helilooja 2021” võitsid Georg Jakob Salumäe nooremas ning Emiliya Borisova ja Margot Männik vanemas vanuserühmas.

Noor Helilooja 2022 preemiafondi toetab LHV. Koostööpartnerid on Klassikaraadio, Tartu Heino Elleri Muusikakool, toetavad Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

Lisainfo:
Age Veeroos
ahmuusika@gmail.com