Selgusid konkursi „Noor helilooja 2015” finalistid

Konkursile „Noor helilooja 2015” laekunud helitöödest pääses finaali üheksa tööd. Võitja selgub Eesti Muusika Päevade noortefestivali mini-EMP raames toimuval finaalkontserdil 15. aprillil kell 18 Tallinnas Heliloojate maja saalis.

„Konkursist osavõtt oli meeldivalt arvukas ning esindatud olid väga erinevad Eestimaa paigad Tarvastust ja Pärnust Tallinna ja Tartuni. See näitab, et muusikaline loovus on Eestis levinud laialdaselt ning huvi nimel, end muusika kaudu väljendada, on paljud noored üksjagu tööd teinud. Konkursi üldine tase oli hea, eriti torkas silma nootide vormistamise üllatavalt kõrge tase. Muusikalises plaanis olid tööd väga eriilmelised, koosseise oli kokku pandud väga erineval moel. Parimate tööde osas oli žürii üsna üksmeelne ning edasipääsejate valik seetõttu eriti raskeks ei osutunud,” rääkis žürii esimees, Eesti Heliloojate liidu juht Märt-Matis Lill.

Žüriisse kuulusid heliloojad Märt-Matis Lill, Mariliis Valkonen ja Ardo-Ran Varres.

Finaali pääsesid järgmiste heliloojate teosed: Karl Tipp’i „Uut taevast ja maad igatsedes”, Kristel Kolkaneni „Kuma”, Marta-Liisa Talveti „Parem kallas”,
Gerta Raidma „Kiik Kuulab”, Mihkel Roometi „Rahvalik”, Karoliina Itteri Keelpillikvartett, Reesi Koidu „Sügis”, Maris Pihlap „Hüüd”, Astra Irene Susi „Väike trio” viiulile ja 2-le tšellole.

Konkursile „Noor helilooja 2015”oodati töid 12-21-aastastelt noortelt. Teosed pikkusega 2-5 minuti pidid olema kirjutatud 2-4 instrumendile või vokaalile ja kuni kolmele instrumendile, sh klaver ei olnud lubatud, kasutada võis elektroonikat. Esamkordselt toimuv konkurss on pühendatud Arvo Pärdile ja Veljo Tormisele. Konkursi finaal toimub 15. aprillil kell 18 Heliloojate maja saalis.

Konkursi auhinnafond jaguneb järgmiselt: I koht 150€, II koht 100€, III koht 50€. Eriauhinna panevad välja Arvo Pärdi Keskus ning festival Eesti Muusika Päevad.

Konkurss „Noor helilooja 2015” on Loomelabori algatus, mis annab noortele võimaluse tutvustada oma loomingut laiemale publikule ja saada professionaalide tagasisidet. Konkurss toimub koostöös Heliloojate Liiduga. 

Konkursi partnerid ja toetajad on Arvo Pärdi Keskus, festival Eesti Muusika Päevad ja noortefestival miniEMP, EV Kultuuriministeerium.