Selgusid “LHV uue heliloomingu Au-tasu 2024” nominendid

Arash Yazdani. Foto: Rene Jakobson

Muusikakollektiivid, -organisatsioonid ja eraisikud esitasid tänavu nüüdismuusika preemiale 42 helitööd 33lt heliloojalt. Konkursi žürii valis nende hulgast välja 10 nominenti.

Arash Yazdani – “In My Boundless Turmoil”
Evelin Seppar – Klarnetikontsert “Kraft”
Lauri Jõeleht – “Rosa Mystica”
Liina Sumera – “La Fontana Malata”
Liisa Hirsch – “Earth Veins”
Madli Marje Gildemann – “Nocturnal Migrants”
Malle Maltis – “Waters Flow Their Ways”
Meelis Vind – “Solar Wind”
Tatjana Kozlova-Johannes – “Ainult õhk”
Tõnu Kõrvits – “Laulud valu allikalt”

Žüriis on tänavu Märt-Matis Lill (Eesti Heliloojate Liidu ja konkursi žürii esimees), Talvi Hunt (interpreet), Johanna Mängel (Klassikaraadio) ning möödunud aasta laureaat helilooja Ülo Krigul. Lodewijk van der Ree taandas end žüriist seotud isiku tõttu. Lisaks Krigulile on varasematel aastatel on autasu pälvinud Liisa Hirsch, Toivo Tulev, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Märt-Matis Lill, Rasmus Puur ja Jüri Reinvere.

Žüriiliige Talvi Hunt kommenteerib: “Aasta 2023 tõi juurde väga mitmekülgset ja kõrgel tasemel heliloomingut. Võrreldes eelneva aastaga oli konkursile esitatud helitööde hulgas ülekaalus tugevalt ansambli- ja kammerteosed. Esindatud olid väga eripärased koosseisud, mida oli see aasta üllatavalt palju ning mis tegi valiku mõneti raskemaks. Positiivne on ka kaalukate elektrooniliste ja elektroakustiliste teoste arvu kasv Eesti heliloomingus. On rõõm näha, et staažikate heliloojate kõrval on ka noorema põlvkonna osakaal suur ning see aasta oli ka uusi üllatajaid nimekirjas.”

Nominente tutvustab Klassikaraadio saade “Nyyd-muusika”, mis on eetris teisipäeviti kell 21 ja laupäeviti kell 16.

Koostöö Eesti Heliloojate Liidu ja preemiafondi toetaja LHV vahel sai alguses aastal 2016. LHV toetab lisaks ka konkurssi “Noor helilooja 2024”, mille finaalkontsert toimub 27. aprillil kell 16 Tartus Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis. 

“LHV uue heliloomingu Au-tasu 2024” laureaat kuulutatakse välja 28. aprillil kell 19 Vanemuise kontserdimaja suures saalis.

Balti ja Eesti Muusika Päevad algavad 26. aprillil ning kestavad kuni 5. maini Euroopa Kultuuripealinnas Tartus. 10-päevase nüüdismuusikafestivali kava on festivali kodulehel eestimuusikapaevad.ee.