Stuudioetendus “One Trip/One Noice” Klassikaraadios

Klassikaraadio saade “Fantaasia” kutsub neljapäeval 18. augustil kuulajaid osalema enneolematul stuudioetendusel “One Trip/One Noice” koos näitlejate ja muusikutega raadiomajas. Etenduse muusikajuht on Tauno Aints.

Audiolavastus “One Trip/One Noice” on loomingulise ühenduse nu.unioon lavastus, mis on inspireeritud prantsuse rokkbändi Noir Désir (1983-2010) muusikast, nende 2001. aastal ilmunud legendaarsest plaadist “Des Visages des Figures”. Noir Désir on prantsuskeelse maailma jaoks tähenduslikum kui lihtsalt ansambel. Kooslus on märgilise tähendusega nagu venelaste jaoks Kino, soomlastele Eppu Normaali või eestlastele Vennaskond. Audiolavastus on interpretatsioon Noir Désiri loomingust, see on “rännak asotsatsioonides ja helimaastikel” – metsik, samas intiimne kuulamiskogemus, mis asetub kaasagse teatri ja muusika defineerimata alale.

Etenduse lavastaja on Tarmo Tagamets, muusikajuht Tauno Aints. Näitlejad Riina Maidre, Gert Raudsep, Taavi Tõnisson, Uku Uusberg, Taavi Kerikmäe; muusikud Erko Laurimaa, Elvis Jakobson, Tarmo Sillaots ja Riivo Torstenberg.

Raadiomajas toimub ainult üks stuudioetendus, millest Klassikaraadio teeb otseülekande nii helis kui ka pildis, veebikaamera vahendusel saab stuudos toimuvat reaalajas jälgida Klassikaraadio kodulehel. Raadioülekande ühiskuulamised toimuvad ka Rakvere Teatri kohvikus ja Kanuti Gildi saalis AugustiTantsuFestivali 2011 raames. Ainukordne audiolavastus “One Trip/One Noice” on Klassikaraadio eetris neljapäeval, 18. augustil kell 22.

Raadiomaja 1. stuudiosse on etendust vaatama oodatud ka publik, sissepääs (Kreutzwaldi 14) alates kella 21.30st, hilinejad stuudiosse ei pääse. Saatejuht on Andres Noormets, ülekande toonmeister Siim Mäesalu, toimetaja Marge-Ly Rookäär.