Taaveti laulu konkursi võitis Pärt Uusberg

Pidulikul finaalkontserdil 10. veebruaril valis žürii konkursi „Taaveti laul“ võitjaks Pärt Uusbergi teosega „Taaveti psalm nr. 121“. Teise koha saavutas Mari Amor ja tema „Jehoova valitseb – toredus ta rüü!“ ning kolmanda Martin J. Sildos teosega „Taaveti laul nr. 146“. Žürii otsustas välja anda ka kaks eripreemiat – Tõnis Kaumannile teose „Paabeli jõgede kaldail“ ja Evelin Sepparile „Taaveti laul nr. 88“ eest.

Žürii koosseisu kuulusid Ene Üleoja, Veljo Tormis, Margo Kõlar, Ülo Krigul ja Iris Oja ning zürii esimees Olav Ehala. Konkursi lõppkontsert kujunes väga rahvarohkeks ning Pirita kloostri poolt tervitas konkursil osalenuid ja kogu publikut Vello Salo, kes on ühtlasi Indrek Hirve kõrval üks uute Taaveti laulu tõlgete autoritest.

Voces Musicales Endrik Üksvärava dirigeerimisel tõi lisaks premeeritutele esiettekandele veel kolm uut Taaveti laulu: Riivo Jõgi “Taaveti laul nr. 103” (meeskoorile), Kristo Matsoni “Psalm 131” ning Liis Jürgensi “Taaveti laul: Ei ole uhke mu süda”. Kokku osales konkursil 22 laulu. Kontserdil kõlasid lisaks uudisloomingule ka Cyrillus Kreegi “Kui armsad on su hooned”, “Õnnis on inimene”, “Taaveti laul nr. 141” ja “Taaveti laul nr. 121”.