Tallinn 2011 toob helilooja Mirjam Tally Piritale

Jaanuarikuus saab Piritalt Mirjam Tally muusikaga alguse läbi aasta kestev sündmuste sari „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Jaanuaris resideerub Pirital helilooja Mirjam Tally. Kolmapäeval, 12. jaanuaril kell 19 esitavad Pirita kloostris Mirjam Tally muusikat ansambel Resonabilis ja akordioninist Sirje Mõttus, luulet loeb Indrek Hirv. 14. jaanuaril kohtub Mirjam Tally õpilastega Pirita Majandusgümnaasiumis. Pirita linnaosa näitab oma fotoseerias harjumatu nurga alt kunstnik Jaanus Samma.

Mirjam Tally on loonud rohkesti kammer- ja elektronmuusikat, viimasel ajal on eriti esile tõusnud tema  orkestrilooming. Täna elab kunagi Pirita tänavaid tallanud Mirjam Gotlandil ning kuulub sama palju Rootsi kui Eesti muusikaellu.

Eestis on täna palju toredaid heliloojaid, kes on meie jaoks ka maailmalavadel toimetades jäänud Mirjamiks, Tanjaks, Märt-Matiseks, Piretiks, Taunoks, Erkki-Sveniks, Urmaseks ja Tõnuks. Inspiratsiooni saavad nad oma teosteks tihti just kodukandist – miks mitte Tallinna linnaosadest. Euroopa Kultuuripealinna aasta jooksul jagavad nad Tallinna linnaosades pisut enda inspiratsioonist taas linnarahvale laiali.

Linnaosade heliloojad aastal 2011:

Jaanuar: Pirita
Mirjam Tally

Veebruar: Põhja-Tallinn
Tatjana Kozlova

Märts: Mustamäe
Märt-Matis Lill

Aprill: Kristiine
Piret Rips-Laul

Mai: Haabersti
Tauno Aints

September: Kesklinn
Erkki-Sven Tüür

Oktoober: Lasnamäe
Urmas Sisask

November: Nõmme
Tõnu Kõrvits