Täna EMPil! Kolmapäev 9. aprill

Festival Eesti Muusika Päevad annab teada, et tänaseks, 9. aprilliks välja kuulutatud Tõnis Kaumanni koomilise kammerooperi esiettekanne lükkub festivalist sõltumatutel põhjustel edasi.

Koomiline ooper, milles inimesed tarbimismaania musta auku tõmmatakse, kannab nime “Kaubamaja” ja pidi aset leidma Viru Keskuses. Erinevate põhjuste kokkulangemisel lükkub ostuhullusest ja kaupade vahele kadumisest rääkiv ooper aga mõned kuud edasi.

Selle asemel kutsub festival teid kuulama noorimate heliloojate kontserti, kus lavale ei lasta mitte ühtegi vana tegijat, vaid lastakse lava vallutada hoopis 20 noore muusikaarmastaja poolt. Noorimate heliloojate teoste ettekannetest koosnev kontsert on festivalil üsna pikaajaline traditsioon ja just fakt, et neid noori nii palju on, on selge märk sellest, et helilooja ametil on jätkuvalt tulevikku.

Noorimate heliloojate kontserdi eestvedaja on helilooja ja pedagoog Alo Põldmäe, kes oma pikaajalise pedagoogitöö eest valiti ka 2007. aastal Heino Elleri X preemia laureaadiks. Tema käe alt on tulnud praeguseks juba mitmed tuntud heliloojad nagu Helena Tulve, Mari Vihmand, Ülo Krigul jt.

Noorte ja tulevaste talentide kontsert on tasuta sissepääsuga ning algab kell 18:00 Tallinna Inglise Kolledžis.