Tarmo Johannes Csound maailmakonverentsil

2.-4. oktoobril toimub Peterburis kolmas helitöötlustarkvara Csound maailmakonverents. Csound on vabavaraline helisünteesi tarkvara, mis on kasutusel juba alates 1980ndate aastate keskpaigast, kuid on püsinud aktiivses arenduses tänapäevani. Peterburis kogunevad maailma juhtivad Csoundi arendajad, heliloojad, programmeerijad ning programmi kasutavad muusikud. Toimuvad ettekanded, õpitoad, kontserdid.

Eestist osaleb konverentsil Tarmo Johannes, kellelt valiti esitamiseks kaks interaktiivset teost – “Braingame – remote Csound performance” esitajatele ajusensoritega ning rahvusvahelisele Csoundi ansamblile, kes osaleb üle interneti (R 02.10) ning helimäng “Pattern-game” osalejatele publikust ning flöödile (P 04.10).

Tarmo Johannes on eelkõige tuntud flöödimängijana. Viimastel aastatel on ta intensiivselt tegelenud programmeerimise, helisünteesi ja programmi Csound kasutamisvõimaluste uurimisega. Tarmo Johannese töid on valitud ettekanneteks Csoundi konverentsil Hannoveris (2011) ning LinuxAudio konverentsil Grazis (2013). Mitmed tema programmeeritud lahendused on kasutusel Csoundi enim levinud kasutajaliideses CsoundQt. Alates sügisest 2014 on Tarmo Johannes korraldanud sarja Osaluskontserdid kus on olulisel kohal Tarmo Johannese loodud interaktiivsed helimängud ning tipp-autorite muusika flöödile ja elektroonikale.