Tauno Aints resideerub Haabersti linnaosas

Tauno Aints on maikuus Haabersti linnaosa resideeruv helilooja. Tema muusikaga kontsert-etendus “Limpa”, kohalike elanikega koostöös Haabersti tunnusmeloodia loomine ja kohtumine publikuga kuuluvad läbi aasta kestvasse sündmuste sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale“, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Resideerumine saab piduliku alguse kolmapäeval, 11. mail kell 18 Haabersti Vaba Aja Keskuses, kus esitletakse Haabersti tunnusmeloodiat. Nimelt oli kõigil Haabersti elanikel võimalus osaleda oma linnaosa tunnusmeloodia komponeerimises – kogutud viisijuppidest on Tauno Aints nüüd kokku pannud Haabersti tunnusmeloodia. Samas on võimalik ka helilooja Tauno Aintsiga kohtuda ning üht-teist küsida.

Maikuu suursündmus on Tauno Aintsi muusikaga kontsert-etendus „Limpa“. Etenduse on Andrus Kivirähki raamatu “Limpa ja mereröövlid” põhjal lavastanud Andres Dvinjaninov, laulutekstide autor on Urmas Lennuk. Etenduses osalevad näitlejad Alo Kurvits, Anti Kobin, Taavi Tõnisson, Tiina Tõnis, Andres Roosileht, Lee Trei, Ingrid Isotamm, Laura Peterson ja Andres Dvinjaninov. „Limpa“ kontsert-etendust saab nautida kolmapäeval, 25. mail kell 18 Haabersti Vaba Aja Keskuses. Sissepääs on tasuta.

Tauno Aintsi loomingus on olulisel kohal nii poplood, süvamuusikasse liigitatavad teosed kui ka neid maailmu ühendav. Iseäranis hästi teatakse Taunot noortelaulupeol laineid löönud „Rongisõidu“ autorina ning ansambli Genialistid endise liikme ja helilooja-arranžeerijana. Muuhulgas on ta kirjutanud muusikat ETV lastesaatele “Buratino tegutseb jälle”, samuti Nukuteatri etendustele “Jussikese 7 sõpra” ning “Hunt ja 7 kitsetalle”.

Eestis on täna palju toredaid heliloojaid, kes on meie jaoks ka maailmalavadel toimetades jäänud Mirjamiks, Tanjaks, Märt-Matiseks, Piretiks, Taunoks, Erkki-Sveniks, Urmaseks ja Tõnuks. Inspiratsiooni saavad nad oma teosteks tihti just kodukandist – miks mitte Tallinna linnaosadest. Euroopa kultuuripealinna aasta jooksul jagavad nad Tallinna linnaosades pisut enda inspiratsioonist taas linnarahvale laiali.

Iga linnaosaga on seotud linnaruumiga suhestuv kunstiprojekt. Õismäe paneelmaja struktuuri on oma videos süvenenud arhitekti taustaga austria kunstnik Tobias Hagleitner. Lühifilmis „Majapaneel“ kõlab Tauno Aintsi ansambliteos „1film“ Ansambel U: esituses. Videot näeb Haaberstis 11. mail kell 18, kui toimub Haabersti tunnusmeloodia esitlus.

Resideeruvate heliloojate sari jätkub sügisel – järgmised heliloojad on Erkki-Sven Tüür Kesklinnas (september), Urmas Sisask Lasnamäel (oktoober) ja Tõnu Kõrvits Nõmmel (november). Resideerumiskogemuse on Euroopa kultuuripealinna aastal enne Tauno Aintsi saanud Mirjam Tally Pirital (jaanuar), Tatjana Kozlova Põhja-Tallinnas (veebruar), Märt-Matis Lill Mustamäel (märts) ning viimati Piret Rips-Laul Kristiines (aprill).