Muusikapäeva vestluringis võib kuulda kolme helilooja kujunemislugu

Muusikapäeva vestlusringis Telliskivi Loomelinnakus kell 15.00 osalevad Eesti nüüdismuusika heliloojad Elis Vesik, Peeter Vähi, Ekke Västrik, kes arutlevad helilooja elukutse võlu ja valu üle ning räägivad sellest, milline näeb välja helilooja argipäev. Tasuta kohtumine heliloojate toimub kohvikus Kivi Paber Käärid. Vestlust modereerib Johanna Mängel (Klassikaraadio).

1. oktoobril tähistab Eesti Muusikanõukogu Rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise kontserdiprogrammiga kõigis Eesti maakondades. Kontserdid on külastajatele tasuta! Muusikapäev kutsub muusikat märkama ja juhib tähelepanu selle olulisusele meie igapäevaelus. Klassikat, džässi ja pärimusmuusikat esitavad oma ala vilunud meistrid kõrvuti säravate noorte õpilastega nii tavapärastes kui ka ebaharilikes kontserdipaikades.

Muusikapäev on hea tahte ettevõtmine, mille õnnestumisele aitab käesoleval aastal kaasa üle seitsmesaja muusiku, saja kontserdipaiga ning arvukalt koostööpartnerid ja toetajad.

Muusikapäev kulmineerub traditsioonilise muusikapreemiate tseremooniaga Estonia kontserdisaalis, kus Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu jagavad silmapaistvatele muusikaelu tegelastele preemiaid.

Rahvusvaheline muusikapäev algatati 1975. aastal ja seda tähistatakse 1. oktoobril. Eesti Muusikanõukogu poolt korraldatava Muusikapäeva eesmärk on muusikakultuuri väärtustamine, muusiku elukutse avamine, instrumendi õppe propageerimine, muusikute tunnustamine.

Loe esinejate ja programmi kohta www.muusikapäev.ee