Toivo Tulev ja Hans-Gunter Lock sarjas ABONEMENT 007

Pühapäeval, 20. veebruaril kell 14 esitavad flötist Leonora Palu, pianist Age Juurikas ja elektroonikainterpreet Hans-Gunter Lock Pärnu Ooperi sarjas ABONEMENT 007 Pärnu raekojas looduse ilust inspireeritud nüüdismuusikat. Eesti helilooja Toivo Tulevi loomingust kõlab klaveriteos “Cadenza” Age Juurika esituses. Kontserdil on nii heliloojana kui live-elektroonika interpreedina kaastegev ka Eestis tegutsev saksa päritolu helilooja Hans-Gunter Lock. Eestiga on seotud ka hispaanlane Javier Elipe Gimeno, kes astus 2009. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistantuuri ning kelle esitusele tulev teos on värskelt loodud just tänaseks kontserdiprojektiks.

Kontserdil esitusele tulevad kõige vanemad teosed on loodud eelmise sajandi teisel poolel. Lugude ühiseks nimetajaks võib pidada loodusnähtuste – lindude, lillede, vihma, valguse – projektsioone muusikas. Kontserdi pealkiri “Different Rains” pärineb noore vene helilooja Pavel Karmanovi samanimeliselt teoselt flöödile, klaverile ja elektroonikale. Kontserdi avaloona kõlavas Olivier Messiaeni nüüdismuusika klassikaks muutunud kuulsas “Musträstas” püüab ornitoloogiaga tegelnud helilooja flöödipartii kaudu edasi anda musträsta laulu. Kaija Saariaho põnev teos “NoaNoa” flöödile ja elektroonikale on inspireeritud Paul Gauguini kunstist ja kunstniku Tahiiti märkmetest.

Pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari ABONEMENT 007 toimub Pärnu linna, Eesti Kultuurkapitali ja Pärnu Ooperi koostöös. Sarja eesmärk on kanda ette pärnu heliloojate muusikat, anda pärnu interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata pärnakatele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Pärnust välja. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu.