Toivo Tulevi teose esiettekanne Küberstuudiolt

P 07.10.2007 kell 19.00 Tallinna Kunstihoone
Küberstuudio kontsert AFTER TOUCH
Kavas on multimeediateosed:
Philippe Manoury “Jupiter” flöödile ja live-elektroonikale
Toivo Tulevi uus teos “velum, aftertouch” sooloflöödile, löökpillidele, live-elektroonikale ja videole (esiettekanne).

KÜBERSTUUDIO esineb koosseisus:
Monika Mattiesen – flööt
Vambola Krigul – midi-löökpillid

KÜBERSTUUDIO ja ühtlasi eeloleva kontsert-etenduse kunstiline juht on Monika Mattiesen. Live-elektroonikal musitseerib Margo Kõlar.
Visuaalse sfääri loovad videokunstnik Meelis Salujärv ning filmi- ja teatrikunstnik Mare Raidma.
KÜBERSTUUDIO jätkab oma avastusreise tulevikuajastu akustilistes ja elektroakustilistes avarustes, kus kosmiline ruum ning teised planeedid on tajumiseks ja puudutamiseks piisavalt lähedal. Seekord toob KÜBERSTUUDIO akustilise heli, valguse ja liikuvad pildid elektroonikaga kohtuma Tallinna Kunstihoones, kus multimeediateoseid täiendab spetsiaalselt kontserdiks loodud installatsioon.
Prantsuse modernisti Philippe Manoury “Jupiter” flöödile ja live-elektroonikale kõlas esiettekandes 1987.aastal Pariisi uurimiskeskuses IRCAM, kus helilooja alates 1980.aastate algusest töötas, uurides akustiliste instrumentide ja elektrooniliste masinate interaktiivseid suhteid. Monika Mattiesen kandis Manoury elektroakustilise suurteose esmakordselt ette 2004. aastal IRCAM / Acanthesi meistrikursustel Mezis, kus tema muusikaliseks assistendiks oli helilooja ise.
Nüüd esitab flötist “Jupiteri” Tallinna Kunstihoones klaasinstallatsiooni jalamil, ümbritsetuna kosmilisest dünaamikast, ning Eesti publikul on võimalus tulla kinnitust leidma, millisel kujul Jupiter end kõrgtehnoloogia taustsüsteemis ilmutab.

Et KÜBERSTUUDIO on pühendunud Eesti kaasaegsete heliloojate uute teoste esiettekannetele, jõuab kontsert-performance’i teises pooles kuulajate ette Toivo Tulevi hiljuti valminud multimeediateos “velum, aftertouch”. Helilooja kergitab pisut oma mõttemaailma kaitsvat saladuseloori, lastes uuel teosel publikule kõneleda nii akustiliste ja elektrooniliste helide kui video keeles.

Kontsert on vaheajaga.
Piletid on müügil 1 tund enne algust kohapeal.
Kontserdist teeb otsesalvestuse Eesti Raadio Klassikaraadio.