Tööde esitamine noortele suunatud heliloomingu konkursile „Noor helilooja 2019“ on avatud

Pildil Noor Helilooja 2018 võitjad Marta-Liisa Talvet, Kristjan Kannukene ja Anna-Margret Noorhani. Foto: Gabriela Liivamägi

Loomelabori ja Eesti Heliloojate Liidu korraldatud heliloomingu konkurss “Noor Helilooja 2019” on suunatud kuni 23-aastastele noortele ning on osa Eesti Muusika Päevad & ISCM World New Music Days 2019 festivali programmist. Konkursi esimese vooru võistlustöid oodatakse kuni 11. aprillini, teine voor – finaalkontsert toimub 11. mail kell 16 Tallinnas, Heliloojate Liidu maja saalis (Lauteri 7c).

Konkursi “Noor Helilooja” eesmärk on anda andekatele noortele heliloojatele võimalus tutvustada laiemale publikule oma loomingut ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja heliloojatelt. Konkursi eelvooru esitatud töödest teeb oma valiku heliloojatest koosnev žürii – Liis Viira, Mart Siimer ja Maria Kõrvits. Teise vooru pääsenud töid esitletakse elavas ettekandes lõppkontserdil ning nende põhjal valib žürii välja võitjad. Peaauhinna võitja saab võimaluse kirjutada uus teos festivalile Eesti Muusika Päevad 2020, mis kantakse ette professionaalsete, Eestis tegutsevate muusikute poolt. Lisaks paneb auhinnad välja Loomelabor.

“Iga muusikuteed alustav noor vajab võimalust omavaheliseks mõõduvõtmiseks ning kohta eneseteostuseks. Konkursi formaat on parim viis end tutvustada, proovile panna, kogemusi ammutada ja õppida. Osavõtt annab tõuke edasiseks loominguliseks tegevuseks ja motivatsiooniks,” on öelnud Loomelabori algataja Kristo Matson.

“Noortele muusikaloojatele on eneseleidmise tee sageli keeruline ja küsimusi täis. Kasuks tuleb, nii palju kui võimalik kuulda, kuidas kirja pandud ideed kõlavad. Iga mängitud teos on arengus suur samm edasi… Võimalus ette kanda oma muusikat juhtiva kodumaise festivali ajal, on kindlasti ka oluline osa õpiprotsessist,” kommenteerib konkursi Noor Helilooja 2019 ja Loomelabori eestvedaja, helilooja Age Veeroos.

Konkursi senised võitjad Kristel Kolkanen, Karl Tipp, Gerta Raidma ja Marta-Liisa Talvet on aktiivselt tegutsevad noored heliloojad ja teinud koostööd professionaalsete muusikutega.

Konkursile saadetud teos peab olema 2 kuni 5 minutit pikk, kirjutatud sooloinstrumendile, ansamblikoosseisule (kuni 5 instrumenti või häält) või elektroonikale koos kuni 3 instrumendi/häälega. Klaverit ei ole võimalik kasutada. Noodi- ja soovi korral helimaterjal tuleb saata kinnises ümbrikus 8. aprilli kuupäevaga Eesti Heliloojate Liidu aadressile A. Lauteri 7c, Tallinn 10145, märksõnaga “Noor Helilooja 2019” . Materjal peab olema anonüümne ning tähistatud vaid osavõtja märksõnaga, lisada tuleb kinnises ümbrikus helilooja andmed (nimi, e-post, kontakttelefoni number, kool ja juhendaja kui on) ning tähistada see sama märksõnaga.

I voorust finaali valitud teosed tehakse teatavaks 22. aprilliks ning kuulutatakse välja Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Muusika Päevade kodulehel (www.helilooja.ee) ning Facebooki lehel. II voor – konkursi finaal ja lõppkontsert toimub laupäeval 11. mail kell 16 Heliloojate Liidu maja saalis (Lauteri 7c). Osavõtjatel tuleb oma teostele ise esitajad leida!