Tule vabatahtlikuks maailma suurimale nüüdismuusika sündmusele kevadel 2019!

Foto: Rene Jakobson

World Music Days on ISCM (International Society for Contemporary Music ehk Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu) poolt ellu kutsutud iga-aastane ülemaailmne nüüdismuusika festival, mis on kujunenud üheks olulisemaks kaasaegse muusika festivaliks maailmas. Suursündmus toimub kord aastas erinevates riikides, tehes alati koostööd kohaliku suurima kaasaegsele muusikale keskendunud festivali või organisatsiooniga.

Sel aastal toimub World Music Days Eestis 2.-10.mail 2019, Eestipoolseks peakorraldajaks ja läbiviijaks on Eesti Heliloojate Liit ning Eesti Muusika Päevad. Eesti Muusika Päevade traditsiooni kohaselt on igal festivaliaastal oma teema, mis seob selle kunstiliseks tervikuks. 2019. aasta festivali teema “Läbi laulude metsa” on inspireeritud koorilaulust ja loodusest.

Sel aastal tuleb ettekandmisele kokku 150 teost autoritelt üle kogu maailma, sealhulgas rohkem kui 20 uudisteost. 9 päeva vältav rahvusvaheline suursündmus toimub peamiselt Tallinnas, aga ka Tartus ning Laulasmaal 20 erinevas kontserdipaigas.

World Music Days toimub alati toredate vabatahtlike kaasabil, nii ka sel aastal. Ootame meeskonda muusikahuvilisi, kes soovivad suursündmuse korraldusse oma panuse anda. Enamus kontserte toimub õhtustel aegadel ja nädalavahetustel, aga välja on pakkuda ka päevaseid ülesandeid.

Vabatahtlikud tegutsevad näiteks järgnevates ülesannetes:
* Väliskülaliste saatjad
* Kontserdipaikade lavamanagerid-assistendid
* Produktsioonimeeskonna abilised
* Infopunkti töötajad
* Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu üldkogu vabatahtlikud
* Piletimüüjad, piletikontrollijad
* Turundus- ja kommunikatsiooniabilised
* Fotograafid
* Võõrkeelte oskajad

Mida sina vabatahtlikuna saad?
* Võimaluse nautida World Music Days 2019 kontserte
* Uusi põnevaid kogemusi ja tutvusi rahvusvaheliselt suurürituselt
* Festivali T-särgi
* Söögi tööpäevadel
* Toreda tänupeo

Kui soovid tulla korraldama, loe lisa ja kandideeri täida ära klikkides sellel ankeedil esimesel võimalusel, soovitavalt hiljemalt 7. aprillil 2019.

Lisainfo:
volunteer@worldmusicdays2019.ee
+372 5664 2216
Kristel Irval