Urmas Sisask 50

9. septembril tähistab 50. sünnipäeva helilooja Urmas Sisask. Juba 13. augustil esietendub Suurel Munamäel helilooja Urmas Sisaski 50. sünnipäeva puhul rockmuusikal “Kalevipoeg kuningaks“. Muusikaetenduse lavastaja on Priit Valkna, lavakunstnik Iir Hermeliin, muusikaline kujundaja Urmas Sisask ning muusikajuht Rasmus Puur. Osades on Katrin Valkna, Lauri Kink, Sepo Seeman, Jaanus Mehikas, Johannes Veski, Päär Pärenson, Joonas Parve, Ajjar Ausma jt. Kokku mängitakse etendust 9 korda: lisaks esietendusele 14.. 15., 17., 18., 19., 20., 21. ja 22. augustil. Etendused algavad kell 19.

Suvelavastuse aluseks on võetud Friedrich Reinhold Kreutzwaldi jutustused muistsetest tegelastest (Kilplastest ja Kalevipojast) ning Andrus Kiviräha draamatekst “Kalevipoeg”, milles Kilplaste ja Kalevipoja teemad ning tegelaskujud on omavahel lustakalt seotud. Urmas Sisask on kohaliku rahvapärimuse alusel kirjutanud lavastusele laulud ning muusika.

15. augustil kell 18 toimub Rõuge Maarja Kirikus kirikus juubeli puhul autorikontsert, kus tuleb ettekandele Sisaski ligi tunnine teos „Me sõna on armastus“ (2007) Toivo Tuberiku tekstile. Esitavad sopran Karmen Puis, bariton ja organist Jaan-Willem Sibul, süntesaator Igor Garšnek on koos Rudolf Tobiase nimeline keelpillikvartetiga.