Uue koorimuusika kontserdil kõlab 13 esiettekannet


Kolmapäeval, 23. aprillil algusega kell 19 toimub Tallinna Metodisti kirikus uue eesti koorimuusika kontsert. Ettekandele tuleb 16 teost 15 heliloojalt, millest 13 kõlavad kontserdisaalis esmakordselt. Kontserti korraldab Eesti Kooriühing koostöös Eesti Heliloojate Liiduga.

Teist aastat järjest toimuva koostööprojekti raames telliti Eesti heliloojatelt teosed mudilas- ja lastekoorile, nais-, mees-, kammer- ja segakoorile. Kontserdil kõlavad Tauno Aintsi, Liisa Hirschi, Maria Kõrvitsa, Tõnu Kõrvitsa, Urmas Lattikase, Riho Esko Maimetsa, Evelin Seppari, Mart Siimeri, Veljo Tormise, Mirjam Tally, Mari Vihmandi ja Peeter Volkonski uudisteosed. Laule esitavad Eesti Koorijuhtide Naiskoor, kammerkoor Collegium Musicale, Musamari Koorikooli Lastekoor, Raadio Laulustuudio Lastekoor, segakoor K.O.O.R., Tallinna Muusikakeskkooli Kammerkoor, Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor ja Vanalinna Muusikamaja mudilaskoor. Kontserdi salvestab Klassikaraadio ning salvestusest valmib CD, mis on järg eelmisel aastal ilmunud plaadile „Uus Eesti koorimuusika 2013“.

Kontserdi ühe kunstilise juhi Ardo Ran Varrese sõnul vajab Eesti koorimuusika uusi tuuli, olgu need siis mahedad briisid või tormised iilid. „Kontserdil kuuleme lühiintervjuudes heliloojate mõtteid esiettekandele tulevatest uudisteostest ja kodumaisest koorimuusikast laiemalt,“ ütles Varres.

Janne Fridolini, kontserdi teise kunstilise juhi jaoks tähistab kevade saabumine uue sündi. „Muusikakarjamaadki löövad haljendama ja heliloojast saab kevad, kes loob muudkui uut.
Jüripäeval, 23. aprillil on muusikakarjamaale lahti lastud uued “vasikad”, kes ootavad publikut, et neid oma kõlanüanssidega puudutada,“ sõnas Fridolin.

Kontserdi piletid hinnaga 5 ja 4 eurot on müügil Piletilevis, kohapeal on piletihinnad 8 ja 6 eurot. Toetajad on Eesti Kultuurkapital ja Eesti Autorite Ühing, Eesti Kooriühingu koostööpartnerid on Eesti Heliloojate Liit ja Klassikaraadio.