Uus-Meremaal toimuvatele Maailma muusika päevadele 2020. valiti Eestit esindama Robert Jürjendali ja Tõnu Kõrvitsa teosed

Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu (ISCM) korraldatava festivali Maailma muusika päevad (World Music Days) kavasse valiti tänavu esindama kahe Eesti helilooja teosed.

Igal aastal korraldatakse festival erinevas liikmesriigis. 2020. aastal toimuvad ISCMi Maailma muusika päevad Uus-Meremaal 21.-30. aprillini 2020. Eesti Heliloojate Liit on ISCMi liige alates 2005. aastast ning aastal 2019 oli Eesti valitud ISCMi suursündmuse korraldajariigiks.

2020. aasta programmi osutusid Uus-Meremaa kunstilise komisjoni poolt valituks Robert Jürjendal teosega “Bells” ja Tõnu Kõrvits teosega “Stalker-Suite”. Tõnu Kõrvits on varasemalt ISCMi festivalil oma loominguga Eestis esindanud ka aastatel 2013 ja 2017.

“Helilooja-improvisaatori roll on mulle kõige südamelähedasem, sest saan osaleda kogu protsessis algusest lõpuni. Festivali kavasse valitud “Bells” (“Kellad”) elektrikitarrile ja löökpillidele annab võimaluse töötada koos kohalike heliloojate-improviseerijatega ja valmistada teose ettekandeks uus, värvikas versioon,” kommenteeris Robert Jürjendal.

ISCM on kaasaegse muusika valdkonna suurim rahvusvaheline võrgustik, mis ühendab üle 50 riigi, lisaks alaorganisatsioonidena festivalid või uue muusika keskuseid. Maailma muusika päevad on ISCMi tegevuse üks tähtsamaid väljundeid. Heliloojate jaoks on tegemist ühe aasta olulisema nüüdimuusikasündmusega.

Väljakujunenud tava kohaselt tutvustab festival igalt liikmeskonna maalt vähemalt ühe helilooja teost. Varasemalt on ISCMil Eestit esindanud näiteks heliloojad Tatjana Kozlova-Johannes ja Helena Tulve, Mirjam Tally, Páll Ragnar Pálsson, Liisa Hirsch, Märt-Matis Lill ja Marianna Liik.