Valjo Tormise juubelisündmused Kõrveaial

Veljo Tormise sünnitalu õuel Kõrveaial mängitakse 4., 5., 6. ja 7. augustil Veljo Tormise „Külavahelaulude“ kontsert-etendust „Pariisi linnas Londonis“. Etendused algavad kell 22 ning 6. augusti etendus on reserveeritud kutsetega publikule. „Külavahelaulude“ kontsert-etendusega tähistatakse Veljo Tormise 80. sünnipäeva, mis on 7. augustil.

Kontsert-etenduse on lavastanud Anne Türnpu ja Eva Klements, valguskunstnik on Airi Eras, dirigent on Janne Fridolin. Etenduse kannavad ette Noorte Segakoor Vox Populi ning EMTA Lavakooli näitlejad Sandra Üksküla-Uusberg, Marta Laan, Jekaterina Nikolajeva, Mikk Jürjens, Kristjan Üksküla, Lauri Kaldoja (EMTA 24. lend), Kaspar Velberg (EMTA 25. lend) ja Reigo Tamm.

6. augustil avatakse samas Kõrveaial graniitskulptuuribüst „Veljo Tormis“, mille autor on skulptor Arseni Mölder (1919-2009). Terve skulptuuriansambli autorid on Risto Parve ja Kai Süda (Karisma Arhitektid OÜ). Avamisel osalevad Kuusalu Meeskoor Ene Järviku juhatusel ning Kolga-Kuusalu Kammerkoor Taavi Esko juhatusel. Sündmuse taga on Veljo Tormise Kultuuriselts.