Valter Ojakäär pälvis jazziedendaja auhinna

Valter Ojakäär (Foto: Kaupo Kikkas)

Festival Jazzkaar andis reedel, 26. aprillil Nokia Kontserdimajas Charles Lloyd New Quarteti kontserdi eel koos Danske Bankiga üle tänavused Eesti jazziauhinnad. Tänavuse Jazziedendaja auhinna pälvib helilooja ja saatejuht Valter Ojakäär, kelle Eesti jazzi ajalugu tutvustavad raamatud ja saated on parimaks teejuhiks jazzimaailma. Aastast 2009 tunnustatakse Jazziedendaja auhinnaga inimesi, kes aitavad oluliselt kaasa jazzmuusika tutvustamisele ja arendamisele Eestis. Kokku esitati jazziauhindadele üle neljakümne kandidaadi. Lõpliku otsuse langetasid spetsialistidest, muusikutest ja ajakirjanikest koosnevad žüriid.

Danske Jazziauhinna pälvis viimase kolme aasta jooksul enim silma paistnud aktiivseim ja loomingulisim jazzmuusik – kontrabassimängija Taavo Remmel. Noore Jazzitalendi auhinna pälvis pianist ja noor helilooja Holger Marjamaa oma kontserttegevuse, loomingu ja debüütalbumi „Message/Serenade“ eest.

Danske Banki jazziauhinna suurus on 3200 eurot, millele lisandub ETV poolt võitja kontserdi salvestamine. Noor jazzitalent saab esineda Jazzkaarel ning Klassikaraadio poolt võimaluse salvestada oma muusikat Eesti Rahvusringhäälingus. Võitjate auhinnataieste autor on skulptor Tiiu Kirsipuu.