Vastus Ukraina Heliloojate Liidu esindajatelt

VASTUS UKRAINA HELILOOJATE LIIDU ESINDAJALT KIIEVIST

Kui kirjutasime Ukarina Heliloojate Liidu esimehele Igor Shcherbakovile, et Eesti Heliloojate Liit proovib otsida võimalusi, et neid Ukraina kolleege majutusega aidata, kes on sunnitud Ukrainast põgenema, siis vastas Igor, et „keegi nüüd põgenema ei hakka. Me võidame praegu. Kiiev annab teistele eeskuju. Tsiviilidele mõeldud omakaitse jaotuspunktides, kus antakse Kalašnikovi automaate, on mitmetunnised järjekorrad.

Aga Eesti riigi ja eesti heliloojate toetus on meile väga oluline ja me oleme väga-väga tänulikud.”

Ukraina inimesed püsivad meelekindlalt rindel ja vajavad praegu enim meie tegusid, mis mõjutaksid abi ja ressursse kohapeal.

Eesti Heliloojate Liit kutsub üles võimalusel tegema annetusi läbi www.ukrainaheaks.ee keskkonna või muude usaldusväärsete allikate. Kuna olukord on muutlik, siis muutub ka abi olemus. Kõik organisatsioonid kasutavad annetusi vastavalt sellele, mida hetkel enim vaja on.

Vt. https://www.ukrainaheaks.ee/ukraina-kultuurikeskus

“See on väga hea, et me saame raha koguda,” ütles MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse esindaja Bogdan Ljutjuk. Tema sõnul ongi raha kõige mõjusam abivahend, sest näiteks hügieenitarvete jt asjade puhul tekib küsimus, kuidas neid võimalikult kiiresti Ukrainasse transportida. Raha eest saavad vabatahtlikud Ukrainas enda äranägemise järgi otsustada, millisest parasjagu kõige rohkem kasu on.

Ukraina keskpank avas eraldi konto, et koguda raha Ukraina relvajõududele.

Ukraina keskpank edastab, et kontole saab annetusi teha erinevates valuutades, näiteks dollarites, eurodes ning naeltes. Toetuskonto number on DE05504000005040040066. Saajaks on National Bank of Ukraine.