Veljo Tormise autorikontsert Peterburi Jaani kirikus

Peterburi Jaani kirikus toimub Veljo Tormise autorikontsert, kus esineb ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri dirigeerimisel. 7. aprillil kell 19 aset leidev kontsert on osa Baltimaade muusikafestivalist, mille korraldaja on Eesti Kontsert. Lisaks Tormise ülevaatele Tormise koorimuusikast on kontserdi kavas üks teos Urmas Sisaskilt.

Autorikontserdi kavas on Tormiselt „Lauliku lapsepõli“, miniatuurid „Looduspiltidest“ („On hilissuvi“ ja „Kanarbik“, „Talvehommik“ ja „Tuisk“), „Sampo tagumine“, „Raua needmine“, „Laulusild“ ning „Ringmängulaul“ tsüklist „Ingerimaa õhtud“. Urmas Sisaski loomingust tuleb ettekandele „Veni creator spiritus“, mis esitatakse koos Peterburi konservatooriumi segakooriga.

Eesti Rahvusmeeskoori ja tütarlastekoori Ellerhein järel on ETV tütarlastekoor tänu Aarne Saluveerile Tormise üks sagedasemaid ja loomingulisemaid koostööpartnereid, nagu kirjutab Priit Kuusk Eesti Päevalehes. Maestro läinud juubeliaastal käisid koori tüdrukud Saluveeriga Tormist laulmas ka Saksamaal ja Prantsusmaal, Eestis tehti aga turnee menuka kavaga „Regilaul ja Tormis“, kus lauldi Kõpu tuletorni juurest kuni helilooja lapsepõlvekirikuni Pühajõel.