Aleksandr Žedeljov andis välja oma teise kammermuusika albumi “Identity”

Helilooja ja Vene teatri muusikaline juht Aleksandr Žedeljov andis välja oma teise kammermuusika albumi “Identity”. Albumi keskseks palaks on “Friendly DNA Genocide”, mille esiettekanne toimus 1. mail festivalil Balti & Eesti Muusika Päevad 2021 “DNA”. Teose kandis ette Leedu viiuli ja tšello virtuoos Twenty Fingers Duo.

Esimese albumi, mis olid kirjutatud õpingute ajal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooniosakonnas, andis Žedeljov välja aastal 2016.

Uues albumis keskendub autor keelpilliloomingule. Kuulajat ootab viis keelpillikvartetti, millest neli on pärit etendusest “Idem”.

Albumi keskseks palaks on “Friendly DNA Genocide”, mis on kirjutatud viiuli ja tšello duole. Antud teose esmaettekanne toimus Balti & Eesti Muusika Päevadel 1. mail 2021 ja seda esitas Leedu virtuoos Twenty Fingers Duo.

Albumil kõlab ka kitarri ja oboe duett “The Wind From Spain”, mida esitab Duo Telluur ning klaveripala “Uncomfortable Person” hispaania pianisti Hara Alonso esituses.

Lisaks põhipaladele on plaadil kaks lisalugu – kooriversioon teosest “Linnu sõna” Eesti riikliku meeskoori esituses ja süntesaatoriversioon kompositsioonist “Feathers of Parting”.

Visuaalse kujunduse loomise võttis enda kanda eesti kunstnik Eduard Zenchik. Tema loomingu vormivalik ulatub tuttavast maalikunstist aktsionismini. Zenchik näitab vaatajale oma versiooni võnkumisest modernismijärgsel ajastul, žongleerib kergesti meetoditega, settib trendidesse ja omastab stiile. Kuna “Identity” album ilmub vaid digitaalsel kujul, otsustati kujunduses kasutada kunstniku digimaale.

Eriline rõhk helilooja ja kunstniku albumi ühistöös on NFT formaadis tandemina loodud audiovisuaalsel pildil.

Albumit saab kuulata SIIT.

Lisainfo:
Aleksandr Žedeljov
E-post: sasjaz@gmail.com
Tel: 55698822