KAIROS avaldas Arash Yazdani heliplaadi “Propagation of Uncertainty”

Foto: Rene Jakobson

Austria plaadifirma KAIROS avaldas novembris Arash Yazdani uue albumi “Propagation of Uncertainty”.

Olivier Messiaen on öelnud, et muusika tegemiseks on vaja ainult nooti ja vaikust. Muusika valmistamiseks on vaja ainult kahte sagedust – kuigi Arash Yazdanil on selge eelistus äärmiselt kõrgete helikõrguste suhtes. Tema muusika on täis tihedalt põimitud rütme, nii paigalseisvaid kui ka liikuvaid. Need rütmid toimivad tema loomingus nagu mustad augud, mis tõmbavad teisi helisid vääramatult oma orbiidile… (Jeffrey Arlo Brown)

Albumil on kaasategevad: Bas Wiegers, Matthias Sebastian Krüger, Tallinna Uue Muusika Ansambel, Arash Yazdani, Maria Elonan, Talvi Hunt, Ensemble du Bout du Monde, Julien Lapeyre, Jean-Marie Paraire, William Blank, zone expérimentale basel, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Lodewijk van der Ree ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Kahest CD-st koosneva Arash Yazdani heliplaadi “Propagation of Uncertainty” lisainfo leiab siit: https://www.kairos-music.com/cds/0022201kai

Plaadiesitlused toimuvad festivalil “Sound Plasma” 24. ja 25. novembril Berliinis kontsertpaigas Maschinenhaus of Kulturbrauerei.
Kontserdiinfo: https://sound-plasma.com/sound-plasma-berlin-2023/#detailed-programme